Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tegnap este elvágtam az...

Tegnap este elvágtam az kezem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem vészes kimostam, tettem rá tapaszt, de most kicsit zsibbad, fáj menjek orvoshoz?

2014. ápr. 17. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
ha a tapasz megfogta a vérzést akkor hagyd a fenébe, majd elmúlik
2014. ápr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyenlőre ne menj,valószínűleg nem is fog kelleni. Ha elvágtál idegszálakat is,akkor zsibbadhat,de ezzel nincs mit tenni,lassan regenerálódik. Akkor menj orvoshoz,ha begyullad,gennyes lesz. De ha kötözöd és kened pl. Betadine kenőccsel,akkor semmi gond nem lesz.
2014. ápr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor egyenlőre nem megyek.
2014. ápr. 17. 14:15
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 ne kötözködésnek vedd, régebben én is rosszul használtam: egyelőre és nem egyenlőre
2014. ápr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jaj oly mindegy. De majd megjegyzem. Kösz.
2014. ápr. 17. 14:25
 6/7 A kérdező kommentje:
Na, egyébként utána néztem és én írtam jól.
2014. ápr. 18. 19:16
 7/7 anonim ***** válasza:

ezek olyan kis apró nüanszok a nyelvben, amit ha tudsz akkor némi rangot ad az írásnak ... nem, nem írtad jól, bár számomra semmi nem múlik rajt, én már régóta jól írom


A két szó alakja hasonló – egy mássalhangzóban térnek el -, de jelentésük különböző. Az egyelőre ’most és még egy ideig, jelenleg még’ jelentésben használatos. Pl. Egyelőre nem veszünk új ruhát.

Az egyenlőre az egyenlő melléknév ragos (-re) alakja, ennek jelentése ’egyenlő részekre’. Pl. Egyenlő darabokra vágtuk fel az almás süteményt.

2014. ápr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!