Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hideg zsíroldó fröccsent a...

Hideg zsíroldó fröccsent a szemembe. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Már 1-2 órája történt. Kiöblítettem pár percig vízzel. Be van pirosodva alul a szemgolyóm meg belül. Nem fáj csak nagyon vörös. Orvoshoz most nem tudok menni, mert melóban vagyok. Lehet valami bajom?
2014. aug. 11. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:

indulás a baleseti sebészetre a zsíroldó dobozával együtt!!!

ha sehogy nem megy, telefonálj be, és kérdezd meg mi legyen!!

2014. aug. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet sajnos. Menj el orvoshoz, mondd el a munkahelyeden, mi tortent. Ott tortent? Gyanitom...mert akkor jegyzokonyv, minel hamarabb!
2014. aug. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Azt mondja nem is faj akkor minek menjen korhazba he?!


Bö vizzel ki kell mosni, ha elkezd fajni igy is akkor be kell fejezni a munkat es menni a korhazba.


Nem lesz amugy semmi bajod.

2014. aug. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom írni amit az előző. bő (langyos) vízzel ki kell mosni.
2014. aug. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A szemebe ment, nem a borere froccsent! Ez nem mosogatoszer. A neten talalhato, 3 kulonfele zsiroldo figyelmezteteset ideznem:

"Perforáció veszélye is fenn állhat."

"Ha szembe jut, bő vízzel azonnal ki kell mosni és orvoshoz kell fordulni."

"Ha szembe kerül: azonnal mossa a szemet legalább 15 percen át bő vízzel a szemhéjszélek

széthúzása, és a szemgolyó mozgatása közben. Panasz állandósulása esetén forduljunk szakorvoshoz."

En nem kockaztatnam a szemem epseget, csak mert masok a neten azt mondtak, nem lesz semmi bajom.

2014. aug. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy most nem fáj, de holnapra, ha esetleg fehér színűvé válik a szemed, tehát nem lesz átlátszó a felső réteg a szemeden (keratitis a neve csúnya szóval), az nem rövid kezelés lesz, mire meggyógyul. Ha most nem is akarsz elmenni, de munka után mindenképpen menj be a sürgősségire.
2014. aug. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a zsíroldót belélegezni se szabad, érzed is h mar, nemhogy a szembe spriccolni.

szóval szerintem igenis menj orvoshoz, ha nem akrsz látáskárosodást szenvedni.

2014. aug. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Munka után elmentem kórházba ügyeletre. Szerencsére nem olyan súlyos. Az orvos felírt egy szemcseppet és egy szemgélt, pár nap múlva teljesen meggyógyul.
2014. aug. 12. 06:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor jó! Mielőbbi gyógyulást!
2014. aug. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!