Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehet valami bajom attól, ha...

Lehet valami bajom attól, ha túl kemény matracon alszom?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kaptam egy franciaágyat, így hát kellett egy másik matracot is venni. Egy kókuszmatracot választottam, ami olyan, hogy pár helyen meg van keményítve. A boltban nagyon kényelmesnek tűnt, de miután megvettük már az első nap nyomta a hátam.. Visszacserélni nem akarták😡 Azóta sem lett kényelmesebb, gyakran szokta nyomni a hátamat, mikor rajta fekszem. Lehet ebből valami problémám? (Sérülés, maradandó hátfájás)

2014. aug. 12. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi problémád nem lehet, a kemény matrac miatt.
2014. aug. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem lesz semmi bajjod.:) valaki pont ezt használja,és neki sincs semmi baja,sőt gyógyitja.
2014. aug. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
a kemény felületen alvás egészséges. valamikor régen az emberek a földön aludtak, úgy hogy leterítettek valamit, lehet lehurrogni, de akkoriban nem volt az embereknek állandóan valami bajuk hogy hátfájás stb... vagy ha volt is, nem nyafogtak miatta.
2014. aug. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"vagy ha volt is, nem nyafogtak miatta." LOL.

Én is kemény matracon alszom, de most lett elegem belőle és le lesz cserélve hamarosan. Azt hogy mennyire egészségtelen nem tudom, de biztos hogy nem lehet rajta pihentetően aludni, az pedig ne legyen már érv hogy a sötét középkorban is a földön aludtak a parasztok. Én oldalt szeretek aludni, a vállamat teljesen elnyomja alvás közben, így ált a hasamra fordulok de az sem egészséges, kb ugyan abban a pózban töltök el 8 órát, csak mert máshogy kényelmetlen a matrac.


[link]


Itt látható az optimális állapot, ez csak olyan matraccal érhető el aminek külön kialakítása van a vállrészre hogy ott jobban besüppedjen, és ne nyomja szét a vállaidat, de a gerincedet azért tartsa.


A kókuszrostot pedig csak egy ipari melléktermék, amit sajnos így adnak el. Semmilyen pozitív tulajdonsága nincs, csak olcsóbb mint a pu hab alapanyaga.

Én normális habmatracot tervezek venni, de ezeknek az ára 90*200 méretben 60 ezer forintnál kezdődnek. De úgy vagyok vele hogy 10-15 évre veszi az ember ezeket a matracokat, ha kiszámolod az évi 10 ezer forintot jelent, havonta kevesebb mint 1000 forint. Ennyit talán megér a kényelmes alvás. Mondjuk azt bánom hogy franciágyat vettem, teljesen feleslegesen mivel csak egyedül alszom rajta, és így a matrac is kétszer annyiba fog kerülni. :D


Aki olvassa ezt a kérdést és matracvásárlás / ágyvásárlás előtt áll az gondolja meg kétszer hogy inkább nagyobb ágyat - olcsóbb matracot vesz, vagy kisebb ágyat, de egy olyan matraccal amin tényleg kényelmesen és pihentetően tud aludni. És persze hogy megéri-e gagyi matracot venni mint ahogy én is tettem, vagy inkább egy kényelmesebb de drágábbat elsőre.

2014. szept. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!