Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nyilal a gerincem, mi ez?

Lewis.O. kérdése:

Nyilal a gerincem, mi ez?

Figyelt kérdés
Állandóan ropog a gerincem... Mindíg kis is ropogtatom kb napi 2-3x.. Tegnap mikor konditeremben voltam, edzettem és nagyon belenyilalt a gerincem közepébe valami úgy hogy abba is kellett hagynom az edzést!! Azthittem hogy megint csak ki kell roppantanom (mert általában ha kicsit nyilal ropogtatom) de nem sikerűlt... Azthittem hogy akkor kialszom de mikor felkeltem reggel már kevésbé de még mindíg nyilal, főleg ha lehajtom a fejem.. :/ Mi ez??? Ja amúgy 18 éves vagyok!! Mi lehet???
2014. aug. 15. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
lazák az izületeid és a rendszeres statikus terheléstõl "beállnak" igen ilyenkor ki kell ropogtatni, de a gerinc nagyon sok ízületbõl áll, nem vagy képes mindet kiropogtatni magadtól, ráadásul, azzal, hogy van ahol kiropogtatod, van ahol nem, apró tartásbeli észre alig vehetõ problémák jelentkeznek, amik végsõ soron ilyen tüneteket okoznak. Keress egy a lakhelyedhez közeli manualterapeutát, lehetõleg olyat, akinek van orvosi diplomája nem csak érettségije. Majd õ összehajtogat, kiropogtat és el fog múlni. mellesleg hátúszás, de legalább egy összetett hátedzés megfelelõ lehet megelõzésre, de ilyenkor már csak manuálterapeuta...
2014. aug. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem kétszer volt hasonló, egyszer kondi után, egyszer fotel emelésekor. Erős nyilalló fájdalom deréktájon, reggelre "beáll" jobban, de ki lehet mozgatni. Fej lehajtása fájt nekem is. Volt, hogy 5 perc fetrengés kellett, hogy felkeljek. 2-3 hét alatt múlt el teljesen, krémeztem, tornáztattam, nem emeltem nehezet addig. Azóta mindig keményen bemelegítem a hátamat minden edzés vagy emelés előtt, gerinctornákra rá lehet keresni, vagy bármilyen gyógytorna is megteszi. 1-2 hétig szerintem nem kell aggódni, amíg mozogni tudsz és nem folyamatosan fáj, de addig is érdemes elmenni a fent említett masszőrökhöz, egyebekhez, attól gyorsabban meggyógyulhat.
2014. aug. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen :)
2014. aug. 15. 13:30
 4/5 anonim válasza:
Elmúlt már? :)
2014. aug. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, voltam Tahi masszázson és nem erőltettem 3 napig..:)

Köszönöm mégegyszer :)

2014. aug. 18. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!