Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Pár napja szinte elviselhetetl...

Pár napja szinte elviselhetetlenül fáj a hátam, a gerincem Nagyon nehéz az iskolatáskám és féloldalas táskát viselek. Mit tehetnék, hogy megszűnjön a fájdalom?

Figyelt kérdés

Kb. egy hete vettem észre,hogy nagyon fáj a hátam, az egész gerincoszlopom. Biciklivel és gyalog járok a suliba, amíg bicajjal megyek féloldalasan van rajtam a táskám, amikor gyalog megyek a jobb vállamon. 2-3 nap is van a héten amikor borzasztóan nehéz a táskám, és szinte a sírás van rajtam annyira fáj a hátam. Mostanában már akkor is fáj amikor csak szimplán ülök vagy fekszek.

Szerintetek mit tehetnék hogy elmúljon a fájdalom? Érdemes lenne hétköznapi iskolatáskát hordanom?

17/L



2013. nov. 6. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is el kellene menni orvoshoz, mert lehet, hogy történt valami a gerinceddel. Valahogy meg kellene erősíteni a hátadat.

Esetleg azokat a könyveket amik nem kellenek otthon hagyd az iskolában.

Ha van online változat belőlük, akkor abból is tudsz otthon tanulni.


Elég idióta egy dolog ez a sok hülye könyv. Igaz én már rég jártam iskolába, de látom, hogy mennyi hülye könyvet kell cipelni a diákoknak.

2013. nov. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fú, hát:S:S:S Mi lenne, hogyha cserélgetnéd, hogy melyik válladon hordod a táskát? Asszem az se tesz jót, ha mindig ua. válladon cipeled. Próbáld ki, remélem, elmúlik a fájás:S:S:S
2013. nov. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Holnap már "rendes" iskola táskában viszem a könyveket,remélem így elmúlik majd a fájdalom
2013. nov. 6. 21:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem, akkor menj el dokihoz.

Azért a legtöbb hátproblémát a gyenge hátizom okozza. Csinálsz naponta néhány háterősítő gyakorlatot és elmúlik.

Viszont ha valami komolyabb gericproblémád van, akkor ezek árthatnak is.

Erre kicsi az esély, de a doki tudni fogja.

2013. nov. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!