Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért fáj a kezem a gipsz alatt?

Miért fáj a kezem a gipsz alatt?

Figyelt kérdés
1 napja megkaptam a gipszet a törött csuklómra, és nagyon fáj a gipsz alatt, nyomó érzés, olyan mintha nyomna a gipsz.

2014. aug. 21. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
A friss törésnél még be van duzzadva a végtag. Egy hét múlva már lötyögne benne a kezed. Mégis azt mondom, hogyha nagyon kényelmetlen vagy zsibbadnak az ujjaid akkor menj vissza igazításra, mert nem tesz jót ha tartósan fennáll ez a helyzet. Nem szabad, hogy a gipsz alatt fájjon a kezed.
2014. aug. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
17%
Valószínűleg mert eltört a kezed
2014. aug. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De nekem befele dagadt, tehát a csonthártya felé.. Esetleg rakassak rá könnyített gipszet?
2014. aug. 21. 21:37
 4/9 anonim ***** válasza:
1 napos törésre nem tesznek könnyített gipszet (ami megjegyzem annyival nem is könnyebb).
2014. aug. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Vékonyak a kezeim, nemlhet hogy nembírják el a gipszet?
2014. aug. 21. 21:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Figyelj, én gyerek traumán dolgozom. Egy másfél éves gyerek keze is simán elbírja. Egyébként meg amúgy is fel kell kötni, tehát nem te tartod, akkor meg nem tök mindegy?
2014. aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké, megéri a könnyitett gipsz? drága? vasárnap rakják fel a teljes gipszet
2014. aug. 21. 22:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Én karon levő gipsznél nem tartom lényegesnek mert számottevő különbség nincsen. Eleve a súlyukban sincsen különbség és amúgy is fel kell kötni a kart.

Viszont járógipsznél szerintem praktikusabb a műanyag gipsz, mert ott a tartósság miatt valóban lehet jelentős súlykülönbség is.

Ha szeretnéd tetesd fel (bár van orvos aki nem szereti, mert nagyobb eséllyel allergizál és könnyebben alápállik a bőr). Rád bízom a döntést.

2014. aug. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
Vágatsd le a kezed az a legegyszerűbb
2014. aug. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!