Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha valaki mezítlábas szandálba...

Ha valaki mezítlábas szandálban megy 15-20 km-es hegyi túrára, esélyes, hogy megsérül a lába?

Figyelt kérdés

Barátomat nem tudom lebeszélni róla, szandálban akar jönni a Bükkbe túrázni. Túraszandálban. Hogy értessem meg vele, hogy az nem ilyen túrákra való? Oda túracipő, bakancs kell.


Lehet baja, azon kívül, hogy saras lesz a lába?



2014. szept. 9. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem alap, hogy feltöri a szandál.
2014. szept. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha törött bokát akar, hadd vegye fel a szandált, ami semmit nem tart sem a lábfején, sem a bokáján. Ezt komolyan gondolta?!
2014. szept. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
TÚRAszandál. Túrázáshoz van kitalálva. Amúgy meg simán mentem 30 kilométereket egyszerű tornacipőben és semmi bajom nem lett, nem kell túlparázni. Felnőtt ember, azt vesz fel, amit akar, aztán majd a tapasztalatai alapján újragondolja legközelebb, ha szükséges.
2014. szept. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
menjen full mezítláb
2014. szept. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
persze, hát az ember evoluciósan olyan, hogyha erdőbe bakancs nélkül megy, eltörik a bokája
2014. szept. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem emlékszem olyan jelzett turistaútra a Bükkben, ahol egy bármilyen normális lábbeliben ne lehetett volna biztonságosan végigmenni, persze nyilván nem ismerem az összeset. A fontos inkább az, hogy a cipő/szandál talpa ne legyen csúszós, főleg, ha esős/sáros időben mentek/mentetek túrázni. Ráadásul a túraszandált - döbbenetes módon - túrázásra találták ki, nem értem, mi bajod van vele. Elég sokat kirándultam már életemben, néha bakancsban, néha valamilyen mezei cipőben, és a kényelmen kívül tényleg csak az volt fontos nekem, hogy a talpa milyen, és mennyire csúszik. Magyarországon kevés az olyan nehéz terep, ahol egy bakancs komoly előnyt jelent.
2014. szept. 14. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sokan mezítláb túráznak. :)
2014. szept. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tutira megeszi egy medve. A lábát. :D
2014. szept. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!