Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Anyukám (60 éves, meszes...

Anyukám (60 éves, meszes csont, cukorbeteg) 5 hete eltörte e bokáját. Nagyon fáj neki, és egyre jobban. Ez mitől lehet? Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
Anyukám (60 éves, meszes csont, cukorbeteg) 5 hete eltörte e bokáját. Gipszbe van a lába de mindig rettenetesen fáj neki, ahogy tellik az idő egyre jobban. Napi többször vesz be fájdalomcsillapítót. Ez mitől lehet? Mit lehet ellene tenni?

2014. okt. 18. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
d vitamin így elsőre
2014. okt. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azt szedi
2014. okt. 19. 07:53
 3/8 anonim ***** válasza:

az jó, mondjuk azzal eltart egy ideig. sokat kéne napra menni, ha süt. plusz enni kéne a k2 vitamint, ami pl. savanyúkáposztában, kefírben van.

nem vagyok doki, de én kalciumot nem szednék pluszban, mert ha meszes a csontja, az azt jelenti, hogy nem tud beépülni a kalcium. tehát más hiányzik a szervezetéből, ami beépítené a kalciumot.

nem eszik véletlenül ecetes cuccokat? mert az eléggé tönkreteszi a csontokat. bár talán azt cukorbeteg nem is ehet.

szerintem az lenne a fontos, hogy tápanyagban gazdag legyen az étkezése, nem tudom, miket eszik persze. de pl. ezek a mesterséges édesítők elég károsak. és tényleg sokat a napra menni, meg nagyobb adag d vitamint kell enni, mert mostanában figyeltek föl rá, hogy a d vitamin ajánlást nagyon elnézték.

az interneten rengeteget cikkeztek róla az utóbbi évben.

2014. okt. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

az orvos azt mondta neki erre a meszes csontra, hogy kalcium+D vitamint kell szedni egyszerre, iigy van hatása.

És eszik ecetes dolgokat..ez leviszi a cukrát.

Napra meg amikor süt mindig kint van.

Csak ezt a fájdalmat nme tudjuk, hogy hogy tudjuk csillapiitani mert a gyógyszer nem nagyon használ már:S a gipsz is kidörzsölte a lábát, ugyhogy az is fáj neki..:(

2014. okt. 19. 22:33
 5/8 anonim ***** válasza:

hm hát igen, közben utánanéztem, és láttam, hogy az ecetet ajánlják a cukorbetegségre.

mondjuk a youtube tele van olyan videókkal, hogy ecetbe teszik a csontot, és utána meg lehet hajlítani, annyira tönkreteszi a csontot.

könnyen lehet, hogy ezzel függ össze a meszesedés is, mondjuk én nem vagyok orvos, mint már mondtam, de az ecetet én átgondolnám. az egész test egy összefüggő rendszer, a meszesedés, törés, csontfájdalom valamit nyilván jeleznek. egy egészséges csontot ugyanis nem olyan könnyű eltörni. szerintem az ecet kioldja a kalciumot a csontjaiból, ami ugye lerakódik máshova, mint a példa mutatja. plusz tippem, hogy a vérében túl magas a kalciumszint.

2014. okt. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, az egyik üti a másikat sajnos:S

De nagyon köszönöm a segítséged, sokat segítettél:)

2014. okt. 20. 11:08
 7/8 anonim ***** válasza:

hát igen, de csak van más módszer a vércukorszint csökkentésére, mint az ecet..

tényleg nézetnék egy kalciumszintet, mert ha túl sok lesz a vérében folyamatosan a plusz kalciumtabletták miatt, az sem jó az ereknek ugye.

meg vesekő stb. veszély van.

2014. okt. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha esetleg még aktuális: én B6-t szedek 3-4 óránként, ez segít a fájdalmon. Én csak fantomfajdalomnak nevezem, mert ha megmozgatom a lábujjaimat, akkor is elmúlik ( rövid időre). Szerintem az idegek sérültek, ezért van a fájdalomérzet.
2019. dec. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!