Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szerintetek eltört az ujjam?

Szerintetek eltört az ujjam?

Figyelt kérdés
sziasztok! beakadt a kilincsbe a gyűrűs ujjam és alig bírom megmozditani, nagyon be van dagadva és el van kékülve a tenyerem... :/ holnap megyek a kórházba... eltört? mit fognak csinálni?????

2014. okt. 22. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez az, amit nem lehet megmondani ilyen jelekből. Még az orvos se látja, azért kell röntgenezni. Néha nagyon fáj és nem tört el, máskor alig és mégis eltört...

Ha eltört, begipszelik, ha hagyod. Nekem egyszer kisujj miatt könyékig akartak gipszelni, de mivel domináns kézről s annak mindössze kisujjáról volt szó és a röntgenes szerint csak repedt, nem hagytam. De törésnél is utálom a gipszet, szerintem humánusabb a heveder, én vállalom a kockázatot, ami, ha nem csinálok hülyeséget, szerintem nincs is. Emiatt a normál orvosok ki nem állhatnak, de én sem szeretem őket. Szerintem unfair az automatikus gipszelés.

2014. okt. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
eltört. ügyeleten is ellátnak. menj minél hamarabb. Megröngenezik elöször, utána megmondják hogy eltört vagy sem. addig is jegeld a tenyeredet.
2014. okt. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Baleseti, megröntgenezik, aztán, ha eltört, akkor a törés helyétől függően vagy csak sínbe teszik az ujjadat, vagy könyékig érő gipszet kapsz. Remélem elmentél orvoshoz és mostanra már kiderült, mi a baj!


Ha gipszelik, legalább lehet majd rá rajzolni! :D

2014. okt. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát eltört és begipszelték az összes ujjam az egész kezem könyékig... :( és meg kell műteni :'( de én nem akarom :((((
2014. okt. 23. 12:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Jajj ne már,a kezedre egész életedben szükséged lesz még, ha műteni és gipszelni kell, akkor az kell. Jobbulást!
2014. okt. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha begipszelték, akkor már nem fogják megműteni szerintem, ha nem majd beforr a csont 6 hét alatt.
2014. okt. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!