Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mikor lesz vagy lesz-e még...

Mikor lesz vagy lesz-e még tüntet mentes? Mit tehetnék még? /sportolok/ (többi lent)

Figyelt kérdés

Mostmá kb. 3 éve sportolás -foci- közben nagyon súlyos kettős (kül- és bel)bokatörést szenvedtem. A külbokámban a törött csontot 1, a belbokámban a három törött csontot 2 csavarral ill. a külbokámat tűződróttal, a belbokámat karmoslemezzel is rögzítették. A betett fémek (csavarok) egy részét a sérülést követő 12 héttel (a gipsz végleges levételekor) kivételre került, ezután a gyógytorna következet, amely 8 hétig tartott. A gipszlevételkor "bent hagyott" fémek kivételére kb. 11 hónappal a sérülés után került sor.

A sérülés óta viszont szinte folyamatosak a fájdalmak a bokámban, amely mint a sportban mint a mindennapi életbe hátráltat.

Voltam már vele orvosnál, akik nem tudták meg mondani, hogy mitől vannak az állandónak mondható fájdalmak.

Próbálkoztam már bokarögzítővel is. Ez részben bevált. De az orvosok nem javasolják a használtatát.


Mit tehetnék még, hogy végre teljesen tünet mentes legyen a lábam? Lesz-e egyáltalán teljesen tünetmentes még valaha?



2014. nov. 2. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Semmit nem tehetsz, csak annyit, hogy mértékletesen használod é várod, hogy mérséklődjenek a fájdalmak. Valószínű, hogy egy ilyen komoly sérülés nem gyógyul nyom nélkül.
2014. nov. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyanús vagy, kérdező. Csak gondoltam, szólok, mintha már olvastam volna tucatnyi hasonló kérdésed itt.
2014. nov. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm a válaszodat.


#2: Én egy teljesen új felhasználó vagyok, így ezen kívül semmilyen tartalmú kérdést NEM tettem fel.


A további válaszokat, tapasztalatokat, javaslatokat megköszönném.

2014. nov. 2. 18:04
 4/7 anonim ***** válasza:
TE vagy az, most már tudom.
2014. nov. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"TE vagy az, most már tudom."


Nem tudom Kedves #4-es, hogy kihez vagy esetleg kikhez hasonlítgatsz, de Én ma regisztráltam és ma írtam ki ezt a tényeket és a saját tapasztalataimat tartalmazó kérdésemet amire várnám az értelmes és értelmezhető válaszokat/tapasztalatokat.


At #1-nek még egyszer köszönöm a válaszát.


"Semmit nem tehetsz, csak annyit, hogy mértékletesen használod é várod, hogy mérséklődjenek a fájdalmak. Valószínű, hogy egy ilyen komoly sérülés nem gyógyul nyom nélkül."


Azt értem, hogy nem gyógyul nyom nélkül meg egy ilyen sérülés, de amikor a csavarokat 11 hónappal a sérülés után eltávolították, azt mondta a doki, hogy teljesen egészséges vagyok - ennek már 2 éve - sajnos azonban azóta is nagy rendszerességgel fáj. Aminek az okát maguk az orvosok sem értik illetve találják.

2014. nov. 2. 19:58
 6/7 anonim válasza:
bokavédőt mindenképp használd edzéseken és meccseken is ha erősítő jellegű az edzés hogy boka kéz meg hasonló amiben nincs kitámasztás meg gyors irányváltoztatás azoknál nem fontos bokavédő de meccseken minden képen mert megint akár rásérülhetsz
2014. dec. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A bokarögzítő használata hosszútávon nem mindig megfelelő. Abban viszont egyetértek a #6, hogy megerőltetőbb esetekben a biztonságos sportolás érdekében használd a bokarögzítőt. (Bár elvileg ugye a fociban van sípcsontvédő, ami kicsivel nehezebbé teszi a bokarögzítő viselését, mert úgymondva "egybeér"ne a kettő.)
2015. jan. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!