Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fáj a csuklóm, ha kisebb...

Fáj a csuklóm, ha kisebb erőltetésnek van kitéve! Többi lejjebb. (? )

Figyelt kérdés

3 évig jártam küzdősportokra amit a csuklóm eléggé megérzett. Már lassan 2 éve, hogy abba hagytam a sportolást, de most is szokot fájni, ha mondjuk fekvőtámszt kell csinálnom.

Kb 5 fekvőtámasz után (normális, leginkább szabályos tenyéren végzett) már fáj és nem tudok többet csinálni. Volt, hogy 10-et kellett csinálni akkor 1 egész napig fájt utána. Tavaly roszabb volt, idén már csak ilyen terheléseknél jön elő. Sajnos nagyon vékony csuklóm van amin változtatni nem lehet (testalkatom is az). Tavaly voltam dokinál, azt mondta, hogy kenegessem erre kitalált kenőccsel, meg pihentessem. Nem hatott sokat, pedig van 3 féle is épp itthon. Félek, hogy a későbbiekben akár rosszabb lehet és már fogni sem fogok tudni fájdalom nélkül. Sajnos rövid távon is gondot okozna több ezer forintos porc/ ízületvédő tablettákat szedni. Szeretnék kondizni járni, hogy legyen normális alkatom, de így nem tudok/merek. Mit tegyek? Másnak is van hasonló problémája?

19/f



2014. nov. 21. 19:14
 1/3 A kérdező kommentje:
Tervezek megint elmenni egy dokihoz aki hát ha beutal egy ct vagy röntgenre ha szerencsém van.
2014. nov. 21. 19:17
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt sajna nem tudom, mit tehetnél, engem is érdekelne. Vajon van valami csuklóerősítés, ami hat...?


Nekem csak a bal csuklóm ilyen, a legnagyobb motoros esésem (szép nagy repüléssel egybekötve) okozta, még műtöttek is vele. Sosem volt erős, de most már a testsúlyom egy jelentős részét sem jó rárakni. A súlyzózást még bírja, kezdő vagyok és nem használok nagy súlyokat.

A csuklóm nekem is nagyon vékonyka, a többi részem nem.


Remélem, ír valaki valami biztatót. Én elvagyok, örülök, hogy ennyivel megúsztam anno ;) S mivel a másik csuklóm erősebb, nem annyira vészes a helyzet, mintha mindkettő rossz lenne.

2014. nov. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Remélem rendbe jön a csuklód idővel! :)
2014. nov. 21. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!