Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ezt gipszelik? Lent: ) )

Ezt gipszelik? Lent: ) )

Figyelt kérdés
ha barátomnak a sínkcsontjába beleesett egy kalapács és egy fémdarabot tettek a helyébe(mert nem az egészen mert át a kalpács csak a csont felső részét törte be) akkor azt ugyanúgy begipszelik? és ugyanolyan procedúrákon megy át? ugyanúgy gipszelik meg mindne? köszi előre is:))

2014. nov. 30. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi az a "sínkcsont" ??? A barátod földönkívüli? Ilyen csontról még nem hallottam.
2014. nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
síp cson t bocsi:)
2014. nov. 30. 18:02
 3/5 anonim ***** válasza:
14 éves vagy, 7-8-os, és nagyon sok a csonttöréses kérdésed, ami állítólag házi. Hol adnak ilyen értelmes házit, ahol egy mondatban szerepel a sípcsont és a kalapács?
2014. nov. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem is nagyon hülyén irtad meg a kérdést. Ha a sipcsont eltört, és fémmel szegecselték össze, akkor utána pár napra be szokták gipszelni, de nem hosszú időre, végülis ilyenkor az odaszögelt fém tartja össze a csontot, nem pedig a gipszrögzités. És ezt a fémet egy év mulva ki fogják operálni, miután a csont szépen összeforrott. De tuti, hogy a doki mindezt szépen részletesen elmagyarázta, nem itt kell megkérdezni. Ez elég komoly műtét, és minden törés másféle, szóval a doki nyilván a röntgenkép után döntött a megfelelő kezelésről. Lesz abban még gyógytorna is.. nem rövid ideig tart a gyógyulás.
2014. nov. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ó, de hülye vagyok! A sípcsont és a kalapács simán előfordulhat az állami tankönyvekben, egyel több vagy kevesebb hülyeség már igazán nem számít.
2014. nov. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!