Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egy hete egy mozdulat miatt...

Egy hete egy mozdulat miatt meghúzódott a hátam, a bal lapockám és a gerincem között. Háziorvos vagy patika?

Figyelt kérdés

Legalábbis gondolom, hogy húzódás lehet. A fejemet elég nehezen tudom előre hajtani, a bal karomat elég nehezen tudom felemelni. Éjszaka elég körülményes átfordulni a másik oldalamra.. Ha sokat vagyok mozdulatlanul /pl. éjjel, amikor ugye fekszem/, akkor utána elég szar megmozdulni. :S Ha bejáratom kicsit, akkor valamivel enyhül a fájdalom. A bal karomat is jobban fel tudom emelni utána, de a fejem előre hajtása utána is nehezen megy /úgy értem az előre hajtást, hogy az állammal nem tudom megérinteni a 2 kulcscsontom között, ami alapállapotban egyébként menni szokott/.


Ez húzódás lehet? Főleg azok véleménye érdekelne, akiknek volt már ilyen. Ha nem pont konkrétan a lapocka és a gerinc között, de valahol a háton.


Háziorvoshoz érdemes először menni? Bár ha egyértelmű lesz, hogy húzódás /ezért is kérdezem/, akkor gondolom, patika. Valami kenőcs vagy spray jó rá vagy a patikus ajánl majd valamit?


2014. dec. 17. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
izomlazító krém, ha nem segít akkor háziorvos
2014. dec. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
THX! A krémmel mennyi idő alatt kell körülbelül elmúlnia? Ha holnaptól elkezdem kenni és 1 hét alatt semmi változás, akkor menjek az orvoshoz?
2014. dec. 17. 16:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet bordaközi idegzsába, nekem ez hetekig eltartott egyszer, izomlazítót is írt fel a háziorvos akkor.

Ha csak meghúzódott, arra én Inno reuma forte krémet szoktam használni, naponta bedörzsölni vele a fájó részt és gerinctornát, van fent párféle a neten. Nekem pl a nyújtó gyakorlatok ilyenkor sokat segítenek.

2014. dec. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi neked is!


Utánaolvastam ennek a bordaközi idegzsábának, mert még soha nem hallottam róla. :S Találtam egy ilyet:


"Igazából még erről a betegségről nem is hallottam! Októberben fordultam a háziorvosomhoz a következő tünetekkel:mellkas fájdalom, magas pulzus fáradékonyság, bal kéz zsibbadása. Ekkor csinált a doktor úr ekg-t és szervi rendellenességet nem talált, de Lokren és Medazepán tablettát, valamint Magne b6-ot írt fel! A tünetek enyhültek, a mellkasi fájdalom megszűnt. Majd egy délután erős szúrást éreztem a szívemnél, sápadt lettem és forróság öntött el, de ez néhány perc múlva elmúlt! Másnap reggel újra kezdődött és kb. 20 perc múlva szűnt meg!A héten újra visszamentem hozzá és akkor közölte velem, hogy BORDAKÖZI IDEGZSÁBÁM van!"



Nálam szerencsére nincsenek ilyenek, hogy zsibbadás, szúró mellkas, fáradékonyság. Neked hasonló tüneteid voltak?

Amúgy én a "borda" szóból arra következtetek, hogy ha fájdalom van, akkor annak mindenképpen valahol elöl /pl. ugye a mellkason/ kéne jelentkeznie és nem hátul a gerinc és a lapocka között.


Ráadásul nekem nem zsibbad semmim, nem vagyok fáradékony. "Mindössze" ennyi, hogy valamikor jobban, valamikor kevésbé fáj a lapocka és a gerinc között és emiatt nehezebben megy néha a bal karom felemelése és a fejem mozgatása. Ha bejáratom, akkor már jobb, tehát lehet, hogy ezek a tornák hatásosak lennének. Viszont ha sokáig vagyok mozdulatlan /elég csak 2-3 percig is/, akkor utána ha meg akarok mozdulni, néha belenyilall a fájdalom. Ha mozgatom, bejáratom, akkor viszonylag elviselhetővé válik. Ráadásul szinte pontosan ki is tudom tapintani, hogy melyik az a pont, ahol fáj. Ha ott nyomkodom kicsit, akkor szintén nem fáj, olyan, mintha jót tenne neki...


Azért először mindenképpen orvoshoz menjek el, hogy kizárjam ezt az idegzsábát? Amúgy neked ez hogy derült ki? Izomlazítót IS írt? Azon kívül még mit? Bár én azért bizakodok, hogy inkább sima húzódásom van és nem ez, mert ahhoz súlyosabb tünetek kellenének, legalábbis az alapján, amit találtam...

2014. dec. 17. 17:50
 5/5 anonim válasza:

Szia!


Láttam, régen érdeklődtél már erről, de ha esetleg olvasod még, leírod nekem mi lett azóta? Hogyan oldódott meg a történeted?

2015. júl. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!