Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Honnan tudjam hogy tényleg a...

Honnan tudjam hogy tényleg a fájdalom csillapító hatott-e vagy csak placebó volt?

Figyelt kérdés
Pár éve műtötték az egyik vállam aztán műtét eléggé fájt és kaptam az egyik nővértől egy szem gyógyszert ami úgy nézett ki mint az algopirin, csak picit nagyobb volt és ilyen kb fél literes csavaros műanyag gyógyszeres dobozból vette ki amitől alig 5-10 perc után szinte teljesen elmúlt a fájdalom, pedig nagyon fájt... Nos nekem ez kicsit gyanús... tényleg fájdalom csillapító volt? hathat fájdalomcsillapító ilyen gyorsan? vagy valami más volt és csak azért múlt el a fájdalom mert azt hittem hogy fájdalomcsillapítót kaptam?

2014. dec. 31. 08:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha elmúlt a fájdalom, csak placebó lehetett.
2014. dec. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

végezz placebokontrollos vizsgálatot.


Egyébként szinte mindegy. A gyógyszerek is hasonló biokémiai utakat hoznak működésbe, mint a szervezeted 'placebo' esetben. Tehát a gyógyszerek csak másolják a placabót sok esetben.

2014. dec. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szamo77db ***** válasza:
Az a lényeg, hogy elmúlt a fájdalom. Mindegy, hogy placebó volt vagy gyógyszer!
2015. jan. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!