Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elkezdtem futópadon rendszeres...

Elkezdtem futópadon rendszeresen futni. Ezelőtt 1-2kmt futottam maximum, most viszont inkább 4-5kmt futok. Mitől fáj a medencém?

Figyelt kérdés
A negyedik futas után elkezdett fájni a bal medencém, nemtudtam hogy mitől, pihentem 3 napot és elmúlt, viszont ma megint futottam és ugyanúgy elkezdett fájni. Csak az egyik oldalon, belül és csak amikor terhelem. Szerintetek mitől lehet? Milyen orvoshoz menjek ezzel?
2015. jan. 17. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:

A női test nem alkalmas rendszeres futásra (csípő szélessége, ízületek szögei miatt).


Vagy rossz a testtartásod, technikád, futócipőd vagy a talpad (pl. boltozat süllyedéses).


Hagynám, úgyis inkább erősíteni kell. Nem beteg vagy, orvostól nem tudom mit vársz. Aki vív, azt időnként megvágják, ezen sem változtat egy orvos. Kell védőruha vagy abba kell hagyni a vívást. Futásnál dettó.

2015. jan. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem lehet hogy a porc rosszul kopik vagy valami ilyesmi? Hulyeseg hogy a nok nem futhatnak.
2015. jan. 17. 17:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Amennyiben az én tudásom és tapasztalatom számodra hülyeség, úgy.. kövesd a vallásodat és a világnézetedet békében, boldogan.


Esetleg gondolkodj el rajta, miért kopik, miért terhelődik rosszul a porcod.. Te, anatómiakirálylány :)

2015. jan. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem az a lenyeg amugy hanem hogy mit csinaljak hogy ne legyen. Mert 2nap utan elmulik de ha megint futok visszajon. Mim faj es miert?
2015. jan. 18. 08:20
 5/9 anonim ***** válasza:

A medencéd fáj. De fájhatnak idővel a térdeid vagy a belső szerveid is.


[link]

2015. jan. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már értem:)
2015. jan. 18. 15:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt is értsd, hogy nem beszólni vagy okoskodni akartam, ezt sokan félreértik. Nyilván semmi közöm hozzá ki hogy edz, én csak segíteni szeretnék, aztán mindenki eldönti milyen információkat épít be magába, miket vesz majd komolyan.. csak gondolom mindenki megérdemel tájékozottságot, többféle megközelítést, hát ezért szoktam írni olyan dolgokat, ami ugyan sok helyen elfogadott, de általában a legtöbb ember nem ismeri vagy pont az ellenkezőjét hallotta már.
2015. jan. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Update: a futopaddal volt a baj, pihentettem par hetet es azota kinnt futok, tokeletesen vagyok napi 8-10km utan is:)
2015. máj. 31. 09:28
 9/9 anonim ***** válasza:
(Y) :)
2015. máj. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!