Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyire könnyen szakad el...

Mennyire könnyen szakad el egy műtött elülső keresztszalag?

Figyelt kérdés
Három hónapja műtöttek elülső keresztszalag szakadással. Pótolták. És a minap pont a műtött térdemet beütöttem egy vasba. Csak egy pillanatnyi fájdalom volt. De egyáltalán nem nagy. Viszont elég rendesen beütöttem. Hajlításba meg nyújtásban sem érzek fájdalmat. MAximum amikor hozzáérek egy picit érzem. A műtött keresztszalag elszakadása ugyan olyan fájdalommal jár mint az eredeti szalag? Egyáltalán ilyen "balesetből" történhet szakadás?
2015. jan. 31. 15:55
 1/3 Pretorian Cohort válasza:
Sajna igen! előfordulhat szakadás!Elég egy hirtelen mozdulat vagy egy rossz lépés! a műtött rész is ugyanúgy fáj mivel egy idő után az ideghálózat beszövi!pihentesd és vigyázz magadra!
2015. febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha saját szalagból pótolták, maga a szalag nehezen szakad el, mivel egy széles erős szalagból veszik ki a pótlékot (a térdkalács és a sípcsont teteje közötti széles szalagból). A rögzítés már más kérdés, de ütéssel nem valószínű, hogy kiszakadna a helyéről, ezt inkább csavarással és rántással lehet elérni. Valószínűleg nem is ütöttél rajta akkorát, hogy az bármi kárt okozzon benne, csak sajnos ahonnan kiveszik a pótlásra a szalagot, az a hely annyira érzékeny marad, hogy sokkal durvábbnak érzed. Nekem 7 éve műtötték a térdemet első keresztszalag pótlás miatt és azóta se tudok kemény felületre térdelni. Ha az asztal élébe nyomódik a térdem vagy beütöm valamibe, az jobban fáj, mint az ötösikrek megszülése. Ne aggódj, viszont szobabringázz meg tornázz sokat, hogy visszaerősödjenek az izmaid ;)
2015. febr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bringazok rengeteget. Illetve a gyógytorna is elég hatásos
2015. febr. 8. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!