Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szedte már le valaki idő...

Szedte már le valaki idő előtt magának a gipszet?

Figyelt kérdés
Ideges voltam, beleütöttem a falba és elrepedt a kisujjam, sínbe rakták.. 10 napig kellett volna rajta hagyni a sínt és leszedték volna, viszont olyan szinten korlátozott, hogy pl a kabát nem ment rá a kezemre, ezáltal ideges is voltam miatta, ezért fogtam és leszedtem. (ma volt a 7. napja a kezemen) Be van dagadva, és hajlítani elég nehezen tudom.. Esetleg vmi ötlet, hogy mit csináljak vele? Tudom, nyilván nem kellett volna leszedni a gipszet, viszont inkább az érdekelne, hogy normális e, hogy nem hajlik teljesen be az ujjam, tehát nem tudom ökölbe szorítani a kezem..?

2015. márc. 29. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Az az ujj még nem gyógyult meg, tehát be van dagadva. Rajta kellett volna hagyni a sínt. Rakasd vissza, mert nem fog szépen összeforrni a csont, és így sokkal hosszabb ideig fog fájni. A kabát helyett valami pulcsit vegyél fel, amin átmegy a gipsz.
2015. márc. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha a kisujjadat újra sínbe rakták, akkor menj el valami agressziókezelésre is.
2015. márc. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
agressziokezeles :) ezen jot mosolyogtam.. igy, hogy nem tudod, mi miert tortent, nyilvan okos vagy, hogy ezt mondod nekem... anyamek valofelben vannak, a baratom megcsalt, raadasul a legjobb baratnommel. talan okom volt arra, hogy ideges legyek, nem?:) jobb lett volna, ha esetleg az exemnek vagy a nagy baratnomnek verek le egyet? nyilvan nem. szoval koszonom a hasznos tanacsot, de nincs ra szuksegem :) ;)
2015. ápr. 1. 09:33
 4/6 anonim ***** válasza:

nyilván érthető, ha frusztrált vagy.

de akármi is történik, ha saját magadat ilyen fokon károsítod, méghozzá 2x (mert a gipsz levétele is önkárosítás), akkor inkább oda kellene figyelned, nem pedig tagadni a tényeket.

2015. ápr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az elsővel nem értek egyet ! Nekem is ujjtörésem volt 3hét gipszet kaptam, levették és tiszta lila volt még és kb az egész kézfejem be volt dagadva.. amire annyit mondtak elmúlik, szépen folyamatosan lohadt le a dagadás és a lila foltok is halványultak, viszont tényleg nem ajánlatos levenni a gipszet, valószínű hogy nem fogják vissza rakni főleg úgy hogy ma van a 10. nap ha jól számolom, viszont legközelebb de remélem nem kell gipszelni téged soha ! Akkor ne vedd le, nem hiába teszik rá ! Jobbulást !
2015. ápr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm!:)

egyébként már semmi baja, halványan még színesebb mint a másik kezem, de már be tudom hajlítani és különösebben nem is fáj, viszont ahogy észrevettem kicsit időjárás érzékeny lett.. :s

2015. ápr. 6. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!