Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért van ez velem? Csak...

ElekFufuu kérdése:

Miért van ez velem? Csak normális kommenteket kérek, légyszi!

Figyelt kérdés

Már kb. két hónapja vagdosom magam.Nem nagyon,csak egy kicsit,szinte nem is vérzik.Nem azért vagdosom magam,mert most ahhoz van kedvem,mert nincs.Nem akarom magam vagdosni,de egyszerűen nem tudok leállni.Mindig csúnyábbnak,butábbnak érzem magam mint mások.Ha meg látok egy szép lányt rögtön az jut eszembe,hogy én nagyon csúnya vagyok és sokkal rosszabb mint mások.A szüleimnek nem tudok erről beszélni,mert sok a nézeteltérés köztünk (nagyon szeretem őket,de az ilyeneket nem értenék meg).Más családtagom nincs,akikkel beszélnék.Van három jó barátnőm,nekik elmondanám,de inkább nem.Úgy is azt mondanák,hogy hülyeség amit csinálok.Tudom.Nagyon jól tudom,hogy hülyeséget csinálok,de akkor egyszer megvágtam magam,és azóta nem tudok leállni.Nem mondom,hogy nem tehetek róla.Nagyon is tehetek.Nem szeretem magam.Nagyon nem.Mások se nagyon barátkoznak velem.Van egy fiú,aki már vagy 2 éve tetszik,egy csomószor átvert,de még mindig szeretem.Láttam hogy más oldalakon asportot ajánlották a vagdosás ellen,de nagyon későn érek haza,ezért nem tudnék sportolni.Inkább lefekvéskor szoktam megvágni magam.Nem minden nap,csak amikor ki vagyok készülve.Pszichológushoz nem tudnék menni,mert arról ugye a szüleimnek is tudni kéne.Nem tudom mit tegyek.Szerintetek mit lehetne?Tudom,fiatal vagyok még az ilyenekhez,de egy velem egykorúnak is lehetnek ilyen problémái.14/L

Aki szeretne privibe is írhat.Kérlek csak jóindulatú kommenteket írjatok!



2015. ápr. 11. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy gyerek nem maga tehet arról, hogy nem szereti magát.

A szüleid nem szeretnek úgy, ahogy kéne. Biztosan az osztálytársaid is bántanak, vagy a tanárok.

2015. ápr. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért vagdosod magad, mert így döntesz. Meg mert ezzel enyhíted kicsit a fejedben lévő fájdalmat.


Kisebbségi komplexusod depresszióból is fakadhat.


A saját magadról alkotott szubjektív képedet kizárólag te teheted helyére, ugyanis a te szubjektív képedről van szó.. Ha depressziós vagy, rosszabbnak fogod látni magad. Ha helyrejössz fejben, akkor reálisabban láthatod önmagadat is, mást is.


Rajtad múlik és a világnézeteden, hogy mennyire szereted magad.. nem kötelező szeretned magad, de ha nincs racionális érved magad ellen, akkor akár el is fogadhatnád magad illetve a hibáidon, gyengeségeiden meg változtathatnál, tudatosan.


Az is rajtad múlik, hogy annak a fiúnak adsz esélyt aki átver.. azért jusson eszedbe, hogy lehet van olyan srác akinek meg te tetszel, és nem érti miért egy idiótával foglalkozol.. férfi-női kapcsolatok mindig bonyolultak, mindenkinek.


Gondolkodnod kellene a dolgokon, de persze egy egészségesebb megközelítésből szemlélve a dolgokat, ebben segíthetne akár egy pszichológus, akár egy jótékony, érett ismerősöd, jóakaród.

2015. ápr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez súlyos gond, az önvagdosással a belső feszültséget, fájdalmat próbálod levezetni úgy, hogy külső, fizikai fájdalommá konvertálod. Ha nem kapsz segítséget, ez egyfajta függőséggé is válhat.

Tudom, hogy nagyon nehéz erről beszélni, de ez az első lépés. Ha a szüleiddel nem szeretnél, akkor próbálj meg az iskolaorvossal, védőnővel, iskolapszichológussal (ha van nálatok) beszélni erről. Nem fogják azt mondani, hogy hülyeség, mert ismerik ezt a lelki betegséget.

A megoldást az jelenti, ha kiderül, mik azok a dolgok, az a pszichés probléma, ami a vagdosáshoz vezető feszültséget okozza nálad (első blikkre azt mondanám, testképzavar és önbizalomhiány.) Ebben pszichológus tud segíteni, ha az ok megvan, ennek a kezelését is ő tudja végigvezetni veled. Az, akivel először őszintén tudsz beszélni a problémádról, segíthet neked abban is, hogy a szüleidnek elmagyarázza a bajt, és megbeszéljétek velük, hogy vigyenek pszichológushoz.

Nem kell szégyellned magad, ez nem a te hibád, hanem betegség, amire van gyógymód. El se hinnéd, hány kamasz küzd hasonló problémával. Mindenképp keress valakit, akinek elmondod, ha kell, jegyzetelj vagy vezess naplót előtte, és mutasd meg, akkor nem kell annyit beszélned.

2015. ápr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megértést.!Örülök,hogy vannak még jószívű emberek a világon:)
2015. ápr. 11. 22:33
 5/6 anonim válasza:
Szia! :) Én is ezt csinálom,már egy jó ideje.Sajnos én sem tudok le állni,bármit csinálok,semmi.Én is fiatal vagyok még,és nagyon tetszik egy fiú,és miatta csinálom,mert szinte le se tój,és én ezt már nem bírom idegekkel.
2015. ápr. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, és a fiúnak van barátnője?


Tudja, hogy ő tetszik neked? Általában a helyes fiúk kedvelik a helyes lányok társaságát, csak miután 10-ből 9-szer a helyes lányok elküldik őket (lehet nem direkt, de hirtelen így történik) kissé elbizonytalanodnak, hogy akkor kivel mi is van.


Ő tudja, hogy te így szívesen barátkoznál vele?

2015. ápr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!