Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Sípcsont törés utáni teendők?

Davii kérdése:

Sípcsont törés utáni teendők?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Sajnos aprilis 14.-en eltort a sipcsontom egy footballmeccsen. Azonnal korhazba mentunk vele, a sipcsont kozepso/also resze tort el, igy jobban jartam mint a felsovel. A mutetre masnap kerult sor reggel, altatassal. lemezt raktak be. Eloszor fekvogipszet kaptam csovel a labszaramba. Fekudnom kellett volna de gyerekkori fobiam, hogy nemtudok nyilvanosan hugyozni, szoval kacsaba kellett volna megoldanom de en a furdeshez, pisileshez es a nagyobb ugyhoz is kiugraltam a wcre. 2 nap utan levettek a gipszet es a csovet a doki szerint minden rendben van. Most terd ala kaptam gipszet, tehat rovidet, ez is fekvo gipsz. Ha minden igaz holnaputan mehetek ki a korhazbol, azaz hetfon (aprilis 20). Otthon is fekudni fogok es ha minden igaz, akkor a mutettol kezdve hafom het utan vehetem le a gipszet azaz majus 6.an (szuletesnap). Igazabol azaz en gondom, hogy negy eve edzek es rengeteg izmot tudtam magamra edzeni de valoszinuleg hizni fogok.


A kovetkezoket neztem ki az aprilis 20 - majus 6.ai periodusra--> kalcium (csonterosito), magnezium (izmokra), fokhagymakapszula (ertagitas, verkeringes) illetve az agyba fogok sulyzozni sokat es termeszetesen dietasan fogok etkezni. Miket tanacsoltok? Miket igyak egyek, kapszulak barmi?



2015. ápr. 18. 12:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Off: 30 voltam, mikor eltört a sarokcsontom. Fekvőgipszet kaptam rá. Aznap még felhasogattam és behordtam 5q fát, aztán mivel az ebbéli tevékenységemben alaposan megizzadtam, elugrabugráltam 6 üveg sörért. Két nap múlva kellett visszamennem, addigra cafatokban lógott a lábamról a gipsz. :))
2015. ápr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!