Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Menjek balesetire? Vagy majd...

Menjek balesetire? Vagy majd reggel a háziorvoshoz?

Figyelt kérdés
Rosszul léptem, megfájdult a bokám. Éles, erős fájdalom volt, de nem éreztem nagyon vészesnek, utána még tudtam járni, csak bizonyos mozdulatokra hasított fájdalom belé. Egy óra múlva, este 8-kor lefeküdtem aludni, ekkor kezdett el igazán fájni, és rettenetesen vacogtam is. Két paplan, kötött pulcsi, és még mindig fáztam, közben még a bokám is egyre őrültebben kezdett fájni. Nemhogy aludni, létezni is nehezemre esett. Felkeltem, és ekkor tapasztaltam, hogy egy icipicit sem bírok ránehezedni arra a lábamra. Nem pusztán sántítok, hanem fél lábon, bútorokba kapaszkodva járok, és elkezdett dagadni is. Kicsit borogattam ecetes hidegvízzel, bekentem árnikával, befásliztam, kicsit jobb lett, a vacogás is elmúlt, most visszafeküdtem, és egyszerűen megőrülök a fájdalomtól, pedig abszolút nyugalmi helyzetben van a lábam. Menjek el a balesetire? Nem kis szervezést igényelne, mert egyedül vagyok itthon a 6 évesemmel. Praktikusabb lenne megvárni a reggelt, amikor eldobhatom oviba, vagy megkérhetem a szomszédot, hogy vigye el, mert most épp nem tudom elképzelni, hogy én holnap sétálgassak. De ha szükséges ilyen sérüléssel mielőbb dokihoz kerülni, akkor meg tudnám oldani, tudok segítséget szerezni, csak potyára nem ugrasztanék senkit. Szóval nem tudom, mitévő legyek? A leírás alapján mi van a bokámmal? (Nyugalmi állapotban is kínzó fájdalom, dagadás, járásképtelenség.)
2015. máj. 3. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, azért nagyon jól jönne egy barát akit felhívhatsz hogy jöjjön el és vigyen el, csak hát egy olyan fitatal gyerekre is figyelni kell, flekelteni ilyenkor megint nem túl jó neki mert holnap iskola. Férj nincs? Ha kibírod lehet jobb lenne reggelt megvárni aztán elvitetni magad orvoshoz. Elég komoly lehet. Lehet csak zúzódott, de törés rándulás is lehet.
2015. máj. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jajj, ez nem hangzik jol. En mennek a balesetire. De mi lesz a picigyerekkel addig es Teged ki kiser el?


Mindenesetre jobbulast!!

2015. máj. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A tesóm felajánlotta a segítségét, hogy idejön és vigyáz a gyerekemre, amíg elmegyek balesetire. Meg vannak jó barátaim, akiket bármikor felhívhatok, hogy kísérjenek el. Szóval meg lehetne oldani a mai baleseti látogatást is, csak nem tudom, hogy érdemes-e. Jobb szeretek akkor szívességet kérni, amikor tényleg muszáj.
2015. máj. 3. 22:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak röntgen alapján lehet diagnózist felállítani. Lehet egy erős ínszalaghúzódás is. Azért gondolom, mert ha eltörik, akkor már nem tudtál volna ráállni. Ha nincs véraláfutás, akkor reggelig jegeld és borogasd. Polcold fel szívmagasság fölé, és vegyél be fájdalomcsillapítót. Holnap lehet begipszelik. A vacogás ideg alapon lehet. Fáslizd be vizesvruhával, és ne lépj rá semmiképp! Árnika tartalmú kenőccsel, és vérbőséget okozó reuma elleni kenőcsökkel nem szabad kenni. Lioton gél a megfelelő.
2015. máj. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha van otthon egy irodaszéked, aminek van gurulós kereke, akkor azzal közlekedj a lakáson belül.
2015. máj. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Traumatológiára, vagy sebészetre kell menned, nem a háziorvoshoz.
2015. máj. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!