Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Két napja szalonnasütés...

Két napja szalonnasütés közben az egyik forró, zsíros szalonna megégette a kezem. A csuklómon és környékén, viszonylag nagy felületen. Van esély rá, hogy elmúlik?

Figyelt kérdés
Egyből hideg víz alá tettem, majd lefertőtelnítettük, égés elleni "habot" fújtunk rá, majd bekötöttük. Néha levegőzni is hagyom. Néhányan azt mondják begyógyúl, mások szerint biztosan nem.

2015. máj. 25. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Vagy igen, vagy nem. Nem a felülettől függ, hanem az égés mélységétől és a sebgyógyulási hajlamodtól.
2015. máj. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a bőr nem jött le, akkor inkább ne kötözd, hagy száradni. El fog múlni, szalonnabőr nem csinál mély égést, max. a bőröd jöhet le
2015. máj. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát elég nagy hacacáré lett kerítve az biztos / vagy tényleg nagyon megégett. Felhólyagosodott? Ha csak pirult akkor 1-2 nap és elmúlik. Azért ez nem olyan borzasztó sérülés. Persze ha aggódsz akkor bőrgyógyászat, de ott se csinálnak sokkal többet csak kapsz egy krémet meg esetleg egy kötést. Nekem testvérem kezére a tűzforró olaj robbant rá az is tökéletesen elmúlt pedig az brutálisan megégett nagyon csúnya látvány volt.
2015. máj. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Felhólyagosodott, igen. Meg az egyik részén a bőr is lejött, ott váladékol folyamatosan. Csak azért kötögetem be,mert nagyon könnyen szöszölődik. Viszont köszönöm a válaszokat, a seb tényleg nem mély, de a gyógyulási hajlamom nem a legjobb.Az volt a baj inkább, hogy eléggé megijedtem, de itthon azt mondták, hogy fölösleges ezzel orvoshoz mennem és úgyis megmarad. Gondoltam megkérdezek másokat is..
2015. máj. 25. 22:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Figyelj ha nem nagy teher neked akkor menj el orvoshoz a hólyagosodás meg bőrleválás már nem csak apró égés. Biztos tud az orvos valami komolyabb krémet adni vagy valamit. Amit előbb említettem esetnél testvérem a gázról levett forró olajat akarta egy üveg fazékba tölteni ami szétpukkant és a forró olaj van olyan meleg sőt melegebb mint a szalonna és nagyon csúnya volt most semmi baja, ő olt orvosnál.
2015. máj. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Nagyban ösztönöztek arra,hogy ténylegesen elmenjek orvoshoz, már sokkal nyugodtabb vagyok :) !
2015. máj. 26. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!