Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan tudnám a nyaki illetve...

Hogyan tudnám a nyaki illetve a háti izmaimat kicsit megerősíteni?

Figyelt kérdés
Olyan problémám van, hogy rendkívül gyengének érzem a hátam illetve a nyakam. Hiába próbálom az egyenes testtartást, egyszerűen képtelen vagyok megtartani a helyes formát. Nem az van, hogy rettentően fáj a hátam vagy ilyesmi, csak érzem, hogy gyenge. A nyakamat próbáltam körözni vele, forgatni jobbra-balra, de utána olyan mintha a torkomnál is furcsa érzés lenne utána. Nem fáj hanem nyomódik, enyhe gombócérzés is van.Nagyon kellemetlen, próbálok nem oda figyelni rá, de egyszerűen nem megy. Egyébként ha lefekszem, és úgymond tehermentesítem a gerincem minden bajom megszűnik, innen gondolják, hogy lehetséges nagyon gyengék az izmok.Ha fizikai munkát végzek, érdekes, de a panasz nem fokozódik, hanem enyhül. Én még ilyenről nem nagyon hallottam. Szívesen veszem azok válaszát akik tapasztaltak már ilyet, tényleg átsugározhat-e ez pl a nyakba, garatba? Nekem olyan mondta aki masszőrnek tanult, de igazából masszíroztatni se nagyon merem, mert mindenki tanácstalanul áll a dolgok előtt. A másik tipp: Pszichés eredetű lehet?
2015. jún. 5. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem a derekam fáj, a rossz ágy az oka. Jógázom, nem kifejezetten emiatt, hanem hogy testileg/lelkileg rendbe szedjem magam.

Minden izmot átmozgat, és nem fáradsz úgy le tőle, mintha mondjuk fél órát intenzíven futottál volna. Mindent mozgat egyszerre, kifejezetten hát és nyak erősítő pózok is vannak benne.

Egy próbát megérhet neked is.

2015. jún. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Életemben nem hallottam még ilyenről megmondom őszintén viszont, a hátnak jó az úszás.. főleg itt a nyár veszíteni nem veszíthetsz vele, egy próbát megér remélem tudtam segíteni
2015. jún. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát kedves utolsó, nem te vagy az egyedüli aki még nem hallott ilyenről :D
2015. jún. 7. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!