Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A bénáknak tényleg minden nap...

A bénáknak tényleg minden nap meg kell masszírozni a nem mozgó izmaikat?

Figyelt kérdés
Volt az a film, amiben egy gazdag ember valami balesetben nyaktól lefelé lebénul. Abban mutatják, hogy az ápolónak a feladatai közé tartozik naponta átmasszírozni az egész testét.

2015. jún. 29. 00:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A film címe: Az életrevalók. És igen, kell.
2015. jún. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm; ez érdekes. Mert amikor valaki másban, mondjuk agyvérzés miatt félig lebénul, azt nem masszírozzák, a kórházban sem, és nem is mondják az ápoló családtagoknak, hogy kellene. Vagy ez annyire nyilvánvaló lenne, hogy mindenkinek tudnia kéne? Mert akkor elnézést a kérdésért, én nem tudtam.
2015. jún. 29. 01:19
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ez érdekes, nyilván abban nyilvánul meg az egész hogy mivel az izmok nem mozognak, a masszázzsal segítsd a vérkeringést, szerintem.



A film egyébként nagyon jó, pont ma néztem meg :)

2015. jún. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, biztos a vérkeringés miatt lehet. És akkor biztos az is elég jó, ha valaki pl. a nem béna kezével masszírozza a bénát.


Ez a film nekem is tetszett elsőre. De volt valami mellékíze, és másodszorra látva már nem.

2015. jún. 29. 01:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem csak a vérkeringés. A nem használt izmok rövidülnek-vastagodnak, deformálják a testet. A rendszeres masszírozással ez is megelőzhető.
2015. jún. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor vajon a kórházban és később a rehabilitáción pl. agyvérzés után miért nem csinálják? Vagy csak ajánlott, és lehet, hogy jobb lesz tőle, de nem biztos?


És tényleg, az egyik ismerős öregember karja-keze egészen ki volt tekeredve. Bár -talán csak szokásból- állandóan masszírozgatta a másik kezével. Lehet, hogy akkor nem biztos, hogy a masszírozás használ.

2015. jún. 29. 15:51
 7/10 anonim ***** válasza:

A masszázs mindenképpen jó hatással van a szervezetre. Ahogy mások is írták, élénkíti a vérkeringést. Mellette kimozgatást is lehet/kellene csinálni, hogy az ízületek ne merevedjenek be.

Egy tanárom fia autóbalesetben nagyon megsérült. Az orvosok azt mondták soha nem épül fel, jórészt béna marad. Majdnem szó szerint éjjel-nappal masszírozta, tornáztatta. Ma már csak a bal kezén látszik némi gyengeség. A törődés, a szeretet csodákra képes. És az akarat!

2015. jún. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez nagyon érdekes!

És akkor annál inkább érthetetlen, hogy a kórházakban,intézetekben nem masszíroznak. Vagy legalább nem tanítják a pácienseket meg a családtagokat rá.

2015. jún. 30. 19:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyre több kórházi osztályon csinálják. Persze egy fizetős rehabon sűrűbben, mint egy átlag traumán vagy krónikuson, ahol 60 beteg jut egyetlen nővérre és sokszor gyógytornász sincs...
2015. júl. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Már csak azért is érthetetlen, mert a kórházakban igen gyakori szövődmény a fekvőbetegek tüdőgyulladásból eredő halála, amit mellkasmasszsázzsal sok esetben meg lehetne előzni.


A fő ok, hogy az orvosoknak nincs a standard eszközkészletében a masszázs, nem igazán tanulnak róla, alig jut eszükbe. Belenéztem a tankönyveikbe, és elborzadtam...


Üdv: egy gyógymasszőr

2015. júl. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!