Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szkanderozás közben tényleg...

Szkanderozás közben tényleg eltörhet a felkarcsont, pusztán attól, hogy hajlító/csavaróerő éri, de az izmok megtartják?

Figyelt kérdés

Egyáltalán hogyan lehetséges, hogy ekkora tartóerőt fejtenek ki az izmok, mikor ez a csuklószerkezet nem is a legjobb mechanikai felépítésű?

Jutúbon van fent ezekről több videó is.


A legfurcsább az, hogy az erők csak akkorák, amit az ember képes kifejteni, vagyis pl. súlyemelésnél is be kellene ennek következnie?



2015. júl. 27. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Nezd, ezt tok konnyen kiprobalhatod. Majd legkozelebb ha csirkecombot eszel, a maradek csontot probald meg eltorni. Ha sikerul eros vagy, de gondolj bele, hogy az emberi csont mennyivel vastagabb.


Nem hinnem, hogy szkanderozas kozben csak ugy eltorne a csont mint egy ropi :) ... valoszinubb, hogy a reccsenes elott mar olyan fajdalma lenne az embernek, hogy abbahagyna a szkanderozast meg az elott, hogy a csont eltorne. Pontosan jol erzed a sulyemelos peldadban: ha igaz lenne ez az urban legenda, akkor a gyuros csavok jol ossze-vissza tornek magukat edzes kozben :)

2015. júl. 28. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Yolo2 ***** válasza:
100%

"Urbán legenda":

[link]

[link]

[link]

[link]


Egy kellően komoly izomgörcs is törhet csontot. Sok múlik magán a csontnak az állapotán is, de ahogy láthatod a videón életerős felnőttekkel is megtörténik. Ha viszonylag erősebb ellenfelek találkoznak nem megfelelő szkander technikával, akkor megtörténhet.

2015. júl. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Számít az igénybevétel iránya is, a csontok is egy adott irányú terhelés felvételére alkalmasak, láttam én is ilyen videókat és sokszor az illetők felkarcsontja tört el a csavarónyomatéktól, a felkarcsont a mindennapi használat közben szinte semmilyen csavarónyomatékot nem vesz fel így a "szálirányok" sem eszerint alakulnak ki benne. Elég megnézni egy röntgenképet vagy akár egy csirkecombot és látható hogy a csont korántsem homogén, izotróp anyag, rendelkezik kortikális és szivacsos állománnyal. Számít még az igénybevétel sebessége, gondolj csak egy szakítóvizsgálatra vagy a boltban letéphető zacskóra, teljesen máshogy viselkedik hogyha lassan vagy ha nagyon gyorsan próbálod letépni. Pontosan ugyan így viselkednek a csontok is.

Ezekben a videókban még előfordul sokszor olyan eset is hogy a nagyon szakavatott szkanderező kolléga a könyökizületét ficamítja ki de teljesen, ebből is látszik hogy a kar totálisan természetellenes terhelést kap, a könyök azért egy elég stabil izület.. Nevetségesek ezek a technikát 100%ban nélkülöző idióták, szinte nekem fáj nézni.

2016. júl. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!