Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Csuklótörés tapasztalatok?

Csuklótörés tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A tapasztalatotokra lennék kíváncsi, akinek eltört/műtötték a csuklóját, hogy:

Tudtok edzeni súlyzókkal, fekvőtámaszozni?

Van-e még fájdalmatok?

Mennyi idő telt el a baleset óta?


(Nekem a sajkacsontomat műtötték 3 hónapa)



2015. aug. 30. 13:04
 1/10 anonim válasza:
2 évig éltem háromba tört sajkacsonttal. Ökölbe szorított kézzel kis fájdalom mellett tudtam fekvőtámaszozni. Húzódzkodás is ment, de a súlyzós edzés nem. Most drótozták össze. Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz.
2015. okt. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pff, ez nem semmi. Kicsit mesélnél róla mi történt, ha nem probléma?

Egyébként nekem júniusban műtötték, nem rég kezdtem el edzeni újra, de napról-napra javul.

2015. okt. 30. 17:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Kb. fél év alatt rendbejön, de ne terheld túl. Nekem orsócsontot műtöttek, igazából akkor lett teljesen rendben, amikor kiszedték a fémeket belőle, tehát a második műtét után. Énszerintem nem kell feltétlenül sulyzókkal erősiteni, dehát te érzed a teherbirását. Nekem kb. másfél év után volt ugyanugy terhelhető, mint a törés előtt. De én öreg vagyok, 55 évesen ért a törés. fiatal csontok gyorsabban forrnak.
2015. okt. 31. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi, én 19 vagyok.

Egyébként csak olyan gyakorlatokat végzek még ami nem terheli a csuklót, és nem is fáj gyakorlat közben, de szalaggal erősítek minden nap. Megfigyeltem, mióta terhelem óvatosan a csuklómat, azóta gyorsabban javul.

És nekem a csavart se fogják kivenni, de majd meglátom hogy fog javulni, annak is örülni fogok, ha fekvőtámaszt már tudok csinálni.

2015. okt. 31. 09:54
 5/10 anonim ***** válasza:
Meglepett hogy azt irod, nem veszik ki a csavart. Énnálam az életkorom miatt fölmerült, hogy bennhagyják, és féltem is az ujabb műtéttől (magasvérnyomásos vagyok, ilyenkor némileg nagyobb az altatási kockázat). A doki rámbizta döntést. Én azt kérdeztem tőle, hogyha a saját szülőjéről lenne szó , akkor mit tenne. Azt mondta, hogy mindenképp kivenné a fémet. Mégpedig azért, mert egy újabb esés esetén a fém mellett könnyen eltörik a csont, ugyanis hosszabb távon a fém gyengiti a csontot és környezetét, kb,. egy év eltelte után nincs funkciója a fémnek.És nem is szabad tul sokáig halogatni a kiszedést, mert beleépül a szövetekbe és nehéz utána eltávolitani. 19 éveseknél fel sem merült a kérdés, a fiataloknak kivétel nélkül mindnek kivették a fémet ott ahol engem operáltak. 70 év felettieknél illetve rossz egészségi állapot esetén hagyták benn. persze lehet hogy van spéci indok amiért bennhagyják, szóval nem akarok én beleugatni, csak leirtam a saját esetemet.
2015. nov. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem volt egy kis előzménye ennek a dolognak, ugyanis először még 2014 májusában tört el, aztán csak novemberben mentem el orvoshoz. (ezalatt gondolom gyengültek a csont körüli ízületek, szalagok stb.) Ekkor már nem tudták műteni, és csak most júniusban került sor a műtétre egy újabb esést követően. Szóval lehet, hogy ezért marad benne a csavar, mert nagyon gyenge a csont. De hát az orvosom remélem tudja mit csinál, de azért szerintem egy másiknak is meg fogom mutatni...
2015. nov. 8. 14:20
 7/10 anonim válasza:
Nekem 1 éve tört el a csuklom, orsó csontom, de még most is nagyon érzékeny fekvotamaszoknal, elég kellemetlen.
2015. nov. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Műtötték vagy csak gipszet kaptál?

2015. nov. 26. 22:14
 9/10 Bajer ***** válasza:
Hali! Szerencsére csak zöldgally törés volt a bal csuklómon. 16 éves lehettem, teljes súlyommal estem a bal tenyeremre, hogy ne a fejemet verjem a földbe. Most 33 vagyok és emeléskor szokott lenni egy kis ízületi fájdalmam, anno elég volt begipszelni 2 hétre. Állatira viszketett alatta a bőröm, alig fértem hozzá vékony pálcával. Fura érzés volt amikor levették a gipszet. Elvékonyodott a karom és el is gyengült, de gyorsan felerősödött a használattól, a bőröm pállott volt az izzadtságtól.
2015. dec. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az ízületeim nekem is fájnak a sajkacsont mellett, hiába a sok ízületvédő, pedig már fél éve műtöttek. De türelmesnek kell lenni, edzeni már tudok. :)
2015. dec. 4. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!