Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lábtörés, gipsszel kapcsolatos...

Lábtörés, gipsszel kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Tudna válaszolni akinek már volt begipszelve a lába?


Fekvőgipszet kaptam mert eltört a lábfejem. Elég rossz.


Mennyit és hogyan mozogjak a gipsszel odahaza a házban? Ha leteszem a lában 1 perc múlva szorít a gipsz és fáj. Dehát ágyban sem fekhetek mindig, fürdőbe, enni ki kell mennem. Ez meddig lesz így?


Hogy fürödjek hogy ne vizezzem össze a gipszet?


Meglehet ezt szokni hogy gipszben vagy? Később jobb lesz?


Milyen lesz a járógipsz, az mivel más mint ez a fekvőgipsz?


Az ujjaimat megmoshatom azért valahogy? Ti mostátok?


Milyen érzés lesz hetek múlva, hogy nem tudom megmosni a lábam a gipsz miatt? Ettől félek a legjobban :)



2015. szept. 18. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyugodtan ülhetsz, csak polcold fel. Egy idő után elmúlik a dagadás, akkor már kedvedre mankózhatsz :)

Fürdés: a kád szélére teszed a lábad. Az ujjaidat természetesen moshatod (alkohollal is lehet).

A járógipsznek van sarka (illetve a könnyítettnél általában egy cipőnek nevezett valami, amit ráhúzol), azzal "normálisan" járhatsz.

Nyugi, nekem a nyári kánikulában volt gipszem, izzadtam is, de egyáltalán nem lett büdös, és a bőröm is viszonylag jól viselte. :) Szóval meg lehet szokni, sőt még azt is mondanám, hogy hiányzik, amikor leveszik ;)

2015. szept. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy kukazsákot húzz rá a gipszedre, így fogsz tudni fürödni. Jó erősen kösd meg egy gumiszalaggal a combodon. A kádba tegyél bele egy műanyag fürdőszobai széket, és arra ülj rá. A lábadat tedd fel a kád szélére ha lehet. Így nem fogja érni a víz. Szesszel tudod a lábujjaidat törölgetni, és hintőporozd a gipsz alatt is óvatosan. A gipsz alatt be is büdösödhet a lábad, ez persze nem jó érzés.
2015. szept. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!