Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit jelentenek pontosan a...

Mit jelentenek pontosan a következő diagnózisok?

Figyelt kérdés
Motor balesetem volt, elütöttek. Többek között bal térdemet erős ütés érte oldalról. MR felvétel készült és a következő diagnózisokat írták le. CHP CMF gen. sin. és Laesio lig LCM gen. sin. A keresőben én is megtaláltam részben a jelentésüket, de pontosan szeretném tudni.6 hétig csuklós térdrögzítőt kell hordanom.

2015. okt. 7. 16:39
 1/2 anonim válasza:
100%

A lelet második felének (Laesio LCM -ligamentum collaterale mediale- genus sinistri) jelentése: szakadás a belső oldalszalagon.


A CHP rövidítést chondrophatianak gondolom, ami porcbántalmat jelent, a CMF az angolszász nomenklaturaban a combcsont belső porccal borított bütykét jelenti.


Az ízületi porc károsodott. Elszakadt a belső oldalszalag, ami nem olyan vészes, általában jó gyógyuláshajlamot mutat. A porcot ért sérülés súlyosságáról ezek alapján nyilatkozni nem tudok. A leíró leletet kellene bemásolni, akkor többet tudnék mondani, ez csak a 'vélemény'.


Ha 'javasolt terápia' csak annyit mond, hogy '6 hétig térdrögzítő hordása javasolt', ebből arra gondolok, hogy a sérülés nem olyan komoly jellegű, megfelelő kímélet mellett magától meggyógyulhat.

2015. okt. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Közben eltelt a 6 hét és továbbra is fájt a lábam. Tegnap megműtötték (altatásban végzett artroszkóp).A zárójelentésemben leírtak megtudnád nekem fejteni?

A lat meniscus hátsó szerv subluxatioját med. femur condylus I-II fokú chondropathiáját és az LCA min. elongatioját észleltük. Egyebekben negativ ia. status mellett ( CHP CMF gen sin. grad I-II elongatio lig LCA gen sin. Sublux. menisci lat gen sin. )

4 hétig mankóznom kell. Nagyon megköszönném ha segítenél mert az orvostól annyit tudtam kihúzni hogy 2x2 cm részen a porc össze volt törve.

2015. dec. 10. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!