Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Évekekkel ezelőtt megsérült a...

Évekekkel ezelőtt megsérült a nyakam, sérülhetett a limbikus rendszer az agyamban?

Figyelt kérdés

Csontozati eltérést nem mutatott ki az MRI, de közben pánikbeteg is lettem, igy elég nehéz eldönteni melyik betegség az ami generálná a rosszulléteket

Sérülhet a limbikus idegrendszer külső baleset vagy pánikroham miatt?



#pánikbetegség #rosszullét #MRI #limbikus idegrendszer
2015. okt. 19. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem tudom az orvosi választ, de annyit megjegyeznék, a pánikbetegség kialakulhat baleset, súlyos betegség után is. Velem is így történt. Az intenzíven, majd kórházi belgyógyászaton való fekvés rádöbbentett, mennyire könnyen eltávozhatok az élők sorából, ill. milyen váratlanul jöhetnek a betegségek.

Szerencsére nem okozott még igazán komoly problémákat a pánikbetegségem. Mondhatni kis mértékű.

Mikor hazakerültem a kórházból akkor érzékeltem a pánikot először. Napokig nem tudtam aludni, állandóan attól rettegtem nem kelek fel többé. Idegesített ilyenkor még a családom jelenléte is. Fokozatosan sikerült úrrá lennem rajta. Harcművészet általi meditációs tapasztalataim, illetve az agykontroll nagyon hasznosnak bizonyult. Ezután évekig nem volt problémám.

Időközben cukorbeteg, magas vérnyomásos lettem, sérvgyanúval vizsgáltak, de kiderült elmeszesedett a nyaki és háti gerincszakaszom, és ferdülése is van (előre-hátra irányba, a 15 évnyi számítógépes videógrafikusi munkától)

Volt egy időszak, mikor családi (házassági) és munkahelyi problémáim egyszerre csaptak össze a fejem felett. Házasságomat nagyjából tisztába tettem, munkahelyemen leépítettek. Akkoriban sokszor voltak pánikrohamaim. Ismételten alvási gondokkal párosultak. Sőt, testi tüneteket is produkált. Görcsöltek a lábaim, de ami nagyobb baj volt, mellkasi panaszaim is voltak. Nem találtak semmit, ami okozhatta volna.

Néha elő-előjönnek a tünetek. Amikor épp nem érzem magam túl jól, akkor a pánik is kezd eluralkodni rajtam. Ekkora újra az agykontroll, a meditáció gyakoriságát növelem. Tulajdonképp minden nap kéne csinálni, akárcsak a gyógytornát, de ahogy Hofi mondja: "Kinek van erre energiája?" :-)


Pánikbetegségem az MRI vizsgálat alatt is kijött. A zárt gépben nem bírtam végigcsinálni.


Szakember segítéségét kérted már?

Jobbulást kívánok!

2015. okt. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

igen, komoly gyógyszerkúrán voltam ugyanis pánikbetegségem olyan mértékű volt, hogy egy sima zuhanyozás is leküzdhetetlen akadálynak tűnt

Kezeltek benn kórházban is pshyhiátrián egy pár napot, de igazság szerint örültem, hogy hazajöhettem a kórházban nem túl jó körülmények voltak

MRI vizsgálatom nekem is volt, kellemetlen befeküdni abba a csőbe az tény meg azt a hangzavart elviselni de én becsuktam a szemem és arra gondoltam, hogy nemsoká úgyis vége, igy kibirtam azt a pár percet de már engem is kerülgetett a roham közben

Sajnálom a problémáidat én például sokat javultam attól, hogy szembenéztem a problémáimmal és nekikmentem Például ha nehézséget okozott bemenni egy boltba akkor bementem és ma már egy fokkal könyebben megy a bevásárlás (bár az erős feszültségem még mindig nem múlt el)

Sajnos nálam testi tüneteket produkál a roham sok esetben erős szivdobogást,zihálást, teljes testből való remegést

Erős gyógyszereket szedtem amik sokat segitettek,sajnos ezt egyedül megoldani vagy gyógyszer nélkül nagyon nehéz

2015. okt. 20. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!