Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Felszakadt bőr kezelése? SOS

Felszakadt bőr kezelése? SOS

Figyelt kérdés

Valójában egy tyúkunkról lenne szó, csak azért írok ide, mert gondoltam hátha itt többen tudnak tanácsot adni.

A hátán felszakadt a bőre (görbén, egy kb 6-7 centis vonalban). Gondolom, azért tudjátok, hogy milyen a bőre: ott a kemény hús-izom, és azon csúszkál a vékonyabb bőr.

A következőket csináltam:

Először leöntöttem Betadinnal a szabadon maradt húst

Megpróbáltuk összébb csúsztatni a szétvált bőrt

Erre raktam egy vékony gézdarabkát

Majd amennyire tudtuk, megpróbáltuk összehúzni azzal, hogy leragasztottuk Leukoplasttal


Most szegény így be van bugyolálva, és azt nem tudom, hogy tud-e rendesen gyógyulni, varosodni, hogy így tele van ragtapaszozva, mert ugye az úgy tudna jobban, ha szabadon lenne, érné a levegő, stb, de ahhiz most túlságosan szét van nyílva, nem merem úgy hagyni. :S

Vagy ezt naponta le kéne szedni, áttisztítani, stb?


Szóval szeretnék segítséget, ötleteket kérni.

(És kérem, kíméljenek az olyan válaszokkal, mint a "vágjátok le, ez csak egy tyúk", stb.)



2015. okt. 28. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyílt seben nyugodtan lehet 1 napot a kötés, míg megszilárdul tartást kap, utána levehető a kötés, újra le kell kezelni majd ismét bekötni, jobb megoldás mert az állat nem tud a sebére vigyázni úgy mint egy ember így csak tele menne kosszal.
2015. okt. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és kultúrált választ!

Csak attól tartok, hogy így leragasztva nehezebben fog megszilárdulni, de persze azt sem akarom, hogy koszos legyen.

Olvastam arról, hogy cukrot szokás a sebre szórni, hasznos lenne az itt?

2015. okt. 28. 17:30
 3/3 anonim ***** válasza:

NE!

SEMMIT NE RAKJ A SEBBE A BETADINE-ON KÍVÜL!!!!!!

TILOS!

Tényleg, nem szabad semmit beletenni, főleg nem cukrot, etetni akarod a sok baktériumot?

2015. okt. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!