Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nektek tört már el ujjatok...

Nektek tört már el ujjatok vagy kézközépcsontotok?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor mitől tört el ès mit csináltak vele ja es mennyire fajt ?? :$

2015. nov. 2. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, már tört el ujjam. 10 évig vízipólóztam, gondolom el lehet képzelni hogyan történt: egyik edzésen nem számítottam egy labdára, az pedig gyorsan jött, én meg nem tudtam rendesen megfogni.

Nem fájt jobban mint máskor, amikor bedagad hasonló eset miatt.

2015. nov. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Èrtem! Köszi a választ!
2015. nov. 2. 18:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Tört már a vállam és az ujjam is.

De mivel utóbbi a kérdés:

Balatonon voltunk, labdáztunk, én szaladtam a labda után ami a vízre esett, másik gyerek meg a víz alól indított rúgással akarta továbbküldeni a labdát... hát a jobb kezem kisujja bánta.


Fájt nagyon, bár azt nem gondoltam, hogy el is tört. Utána már csak a partról figyeltem, estére be is dagadt rendesen, mozgatni meg nem is mertem mert nagyon fájt, bár lehet nem is sikerült volna.


Aztán mivel reggelre nem apadt mentünk dokihoz, onnan röntgen onnan meg a gipszelő.


3 hét gipsz.


Mára annyi látszik belőle, hogy a két kisujjam között van pár mm különbség ha egymás mellé teszem őket, illetve nem tudom teljesen egyenesre kinyújtani.

2015. nov. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyűrűsujjam tört el alul, a tenyeremnél. Ráestem a kezemre és így sikerült. Első pillanattól fogva nagyon fájt, de csak másfél nappal később mentem el vele orvoshoz. Először félgipszet kaptam az alkaromra 1 hétig, utána pedig könyökig érő körgipszet kaptam, amelyben a gyűrűsujjam hozzá volt gipszelve a kisujjamhoz. Ez 3 hétig volt fent még.
2015. nov. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem is merek belegondolni mi lenne velem ha 3 hetig gipszbe kene lennem..borzalmas

Koszi a valaszokat..:)

Nekem ma rugtak ra az ujjaimra a budi ajtot...r@h@dtul fájt ès be is dagadt!!

2015. nov. 3. 14:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi lett aztán az ujjaddal? Eltört?
2015. nov. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem mindkettő volt eltörve. Kisujjam ovis koromban,mikor egy gyerek rácsúszott a kezemre, a kézközépcsontom pedig úgy,hogy elcsúsztam és ráestem a kezemre,amiben egy fém tolltartó volt. Még aznap este ügyeletre mentem vele,mert a duplájára dagadt,de picit mozgatni tudtam. Másnap röntgen,kiderült,hogy elmozdult a két csontvég. Egyhetes félgipsz,háromhetes körgipsz,aztán szorgalmas kéztornáztatás a műtét megúszásáért (újra el akarták törni a kezem,aztán összeilleszteni a végeket és rögzíteni-16 évesen hiányzott a fenének...). Az az ujjam nekem is rövidebb,a bütyköm is furán áll.
2015. nov. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen eltört a jobb kezemen a közèpsolő ujjam! 3 hèt sínben aztán visszakell mennem!

Ujra eltorni...a hideg is kirazott! Koszi a valaszt!

2015. nov. 11. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!