Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Két hét derékfájás után miért...

Két hét derékfájás után miért fájnak a lábaim?

Figyelt kérdés
Nagyot emeltem, nagyon megfájdult a derekam, napokig felkelni, járni, mozogni is alig tudtam. Az orvos azt mondta, hogy lumbágó. Szedtem rá Apranaxot, és Midetont, magnézium pezsgőtablettát, lóbalzsammal, és Voltarennel kentem, és majdnem két hétig csak feküdtem. Nagyjából, így két hét után rendbe jött, viszont néhány napja a lábaim fájnak. Először a combjaimban éreztem hasonlót, mintha izomlázam lenne, de most már a lábszáramban is érzem. A sérülés miatt lehet? A nem megfelelő testtartás, és mozgás miatt?
2015. nov. 4. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert a lábizmok kapnak (még) "húzó" parancsot. Vagy nyomja még a vezérlést valami, vagy az ideg gyulladt (még).


Én mondjuk egy csontkovit javasolnék (az k* jó érzés, mikor helyrerak, és az ember lábát elönti a megkönnyebbülés), de azt látom, hogy az emberiség egy része fél a fogalomtól, ezért hát különösebben nem erőlködöm, megemlítem, oszt mindenki azt tesz, amit akar. :)

2015. nov. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valami ilyesmire gondoltam én is. A csontkováccsal kapcsolatban van negatív tapasztalatom, de ismerek egy nagyon jó masszőrt, hozzá mindenképpen elmegyek.
2015. nov. 4. 11:51
 3/7 anonim ***** válasza:
ha két hétig csak feküdtél, akkor attól!
2015. nov. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valamint, sajnos, van még lehetőség, mégpedig az, hogy az állapot nem múlt el, csak megtanultad bizonyos izomcsoportok működtetésével elkerülni a fájást, és az emiatti többletigénybevétel nem tetszik a lábadnak.


Gondolom abban egyetértünk, hogy a fekvés utáni szokatlan igénybevétel miatti egyszerű izomlázat kiküszöbölhetjük a társalgásból. :)


Nem vagyok szakember, csak 20 évig évi egyszer-kétszer kiakadtam, volt elég alkalmam megfigyelni a dolgokat. :) Aztán ennyi idő alatt regenerálódtam, de kellett a kiakadás utáni helyrerakás. Így nekem csak pozitív tapasztalatom van összesen három csontkováccsal. :)


No de túl sokat beszélek. :)

2015. nov. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd ki a gerincedet. Lehet valami porckorongprobléma (nem feltétlenül sérv, hanem pl. kopás) is a háttérben. Ha kivizsgáltak, akkor utána valószínűleg gyógytornát fognak javasolni a talált problémáknak megfelelően.
2015. nov. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csontkovácshoz ngyon ne menj ilyen jellegű prolémával. Meg egyébbel sem.

Orvos vissza, képalkotás, aztán lesz valami, de ne súlyosbítsd a helyzetet.

2015. nov. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként mára már a lábaim is jobbak, érzem, hogy könnyebb a járás is, szerintem szép lassan rendbe jön. Ha nem, akkor megyek orvoshoz.
2015. nov. 5. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!