Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Az ujjam hegyén még egy...

Danikabuksi kérdése:

Az ujjam hegyén még egy kicsit érzem a szúrást és ilyen lüktető szerű érzést. Ha esetleg tényleg megrázott volna az antennavezeték akkor az veszélyes lehet. Elég nagy feszultseg van benne hogy veszélyes lehet?

Figyelt kérdés
Otthon a tvknek az antennavezetékeinek elosztóját nézegettem, mert nem ment egy tvn az adás. Egyszercsak egy szúró érzést éreztem. Olyan volt mintha megrázott volna valami.

#szúró érzés #rázás #Antennavezeték
2015. nov. 12. 19:58
 1/2 savanyújóska ***** válasza:
Valószínleg statikus elektromosság volt, nem veszélyes, legalábbis áramütésnél ott helyben jelentkezik a tünetek többsége, ha tippelnem kéne szerintem az antenna vezetékén az áramerősség komolyabb probléma lehet, de általában hacsak nem sérült a szigetelés, akkor vagy segédeszköz kell, vagy nem emberi anatómia. (Vagyis normál körülmények között szinte kizárt.)
2015. nov. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nézegetted, vagy tapogattad? Nem mindegy.

Egyébként ha hozzáértél, akkor megcsíphetett az áram, de ha veszélyes mértékű lett volna, akkor már nem írogatnál ide.

2015. nov. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!