Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehetséges, hogy a szivem...

Lehetséges, hogy a szivem tönkrement futás utáni guggoló gyakorlattól?

Figyelt kérdés

Körülbelül 400 métert futottam majd egy perc pihenő után guggoltam 3X8 sorozatot fel és le

Azóta a vérnyomásom 110-ről 130-138-ra ugrott

Lehetséges, hogy a szivem tönkrement?



2015. nov. 17. 01:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A szíved nem ment tönkre. Mindig magasabbnak lesz a vérnyomásod ha nem vagy edzett, és túlerőlteted magad. Majd lenyugszik, és minden rendben lesz a vérnyomással is.
2015. nov. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ

Sajnos ez fél éve történt, a vérnyomásom azóta beállt 110-ről a magasabb 130-138-as értékre


Mivel a futás összehúzza a szivet a guggolás meg kitágitja azt, ezért gyanakszom arra, hogy a szivben futó erek kitágulhattak elviszeresedhettek és ezért magasabb a vérnyomásom

2015. nov. 17. 01:11
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól van. Ha futás után guggolás tönkre tenné a szívet, akkor viszonylag egyszerűen kipusztíotta volna a világot egy testnevelés óra vagy egy aerobik dvd...
2015. nov. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

igen de ha belegondolsz a két gyakorlat teljesen különböző, az egyik összehúzza a szivet a másik meg felpumpálja

Ez igy egymás után 1 perces pihenővel lehet, hogy nem egészséges én meg ennek nem voltam tudatában :(

2015. nov. 17. 01:38
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem attól van!
2015. nov. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
értem csak akkor tudnám mitől :(
2015. nov. 17. 02:51
 7/14 anonim ***** válasza:

Először is, hány éves vagy? A normális vérnyomás 20 éves kor felett 100+életkor.


Most csak nagyon találgatás lesz, amit írok: olyasmi történt, mint mikor a kicsit eldugult lefolyó pumpálás után látszólag még jobban eldugul. Volt egy csomó lerakódás az érfalaidon, amit a terhelés megbolygatott, ettől a szívednek nehezebb dolga lett (viszont így tudnak tisztulni az ereid). Szóval ez alapján (ez alapján! vaktában írom!) az lenne a megoldás, ha további kardio gyakorlatokat csinálnál rendszeresen. Elmehetsz orvoshoz, szívultrahangra is, de ha vérnyomáscsökkentőt felírnak, azt semmiképpen ne szedd.

2015. nov. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

33 /f vagyok

Nem hiszem, hogy lerakódás lenne a szivemen mert eléggé karban volt tartva mindig, 7 éves korom óta rendszeresen sportoltam egészen mostanáig

Mostanában annyira magasnak érzem a pulzusom és emelkedett a vérnyomásom is, hogy zavaróan gyorsan ver a szivem

EKG jó, vérképem jó, vérnyomást az orvosok megfelelőnek gondolják (véleményem szerint nem megfelelő túl magas)


Ha bestresszelek minimálisan is, akkor a gyors szivverésem a duplájára triplájára nő ezáltal már pánikrohamokat kiváltva nálam ez a probléma fő lényege

2015. nov. 17. 14:20
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor neked az agyadban van a baj, nem a szívedben.
2015. nov. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

De hiába szedem a nyugtatókat azok nem sokat érnek

Kissé a vérnyomásom lejjebb esik tőlük de például edzeni sem edzem már pár hónapja mivel a csontig beesik az arcom ami már egyébként is be van esve véleményem szerint az állandó magas pulzustól


Nemtudom mi lenne a megoldás: igen erős stresszoldót szedtem ami már fizikálisan impotenciát váltott ki nálam (a betegtájékoztató szerint előfordul gyakorta, az orvosom szerint nem lehetséges szóval akkor ezt rakja valaki össze) de azt is mintha megszokta volna egy idő után a szervezetem és csinálta tovább a heves szivverést és jöttek a rohamok továbbra is

2015. nov. 17. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!