Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Házi készítésű vagy gyógyszert...

Házi készítésű vagy gyógyszertári Feketenadálytő krém a tuti?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szerintem a kérdésben minden benne van. Futás közben a sípcsontomnál érzem a fájdalmat és több oldalon ezt a krémet ajánlják csak kérdés, hogy érdemes e vesződni vele házilag? Ha a házira szavaztok akkor esetleg egy bevált receptet is elfogadok, köszönöm! Sziasztok!

2015. aug. 21. 07:47
 1/3 anonim ***** válasza:

A nádálytő képességeit középkori boszi-alapon erősen túlértékelik. Nem túl hatékony gyógynövény. Van ugyan flavontartalma, antociánok benne, bír némi gyulladáscsökkentő hatással, de csodát nem kell tőle várni. a pirrolizidin-alkaloid tartalma miatt orálisan májkérosító, akárcsak a senecio-félék. Inkább a homeopaták használják, a homeopátia meg veretes marhaság.

Zúzott, húzódott ízóületekre, sportsérülésre az árnika összehasonlíthatatlanul hatásosabb.

Más kérdés, hogy Mo-on az arnica monatan csak a Bükk és a Zemplém magas régióiban él, rtika, szigorúan védett, ezért azt csak gyári készítményben kapod meg.

Ha mindenáron nádálytövet magad akarsz készíteni, akkor ezt eléggé sokfelé meg lehet találni a hegyi erdőkbena tölgyes-bükkös övben, a Bükkben és a Mátrában többtucatnyi helyét ismerem, könnyű ráakadni, pláne, mert magasabban még mindig virágzik.

Lehet belőle kenőcsöt csinálni, de felesleges, a levelét vászonba csavarva, leforrázva közvetlenül lehet használni borogatásra. A keőcs készítésére 10 sr gyógyszertári fehér vazelinhez adj 2 sr finom mészkőport (iszapolt krétát),de ha nincs, ez kihagyható, 0,5 sr szódabikarbónát (megkötendőa növényi savakaat, zsíroldandó állapotba hozni a hatóanyagokat) 0,5 sr nátrium-benzoátot, hogy meg ne romoljon, és az alaposan, de legfeljebb 60 c fokon megszárított, mákdarálóban finomra darált nádálytő-gyökér 5 sr-ét. Pár csepp citrom-, narancs-, vagy levendulaolajat is elbír a készítmény. Alaposan össze kell keverni, és 2-3 napig pihentetni kell, nem lezárva a tégelyt, mert a szódabikarbónából kevéske szén-dioxid fog fejlődni (nagy tételben természetesen NaOH-ot használunk).

Túl azon, hogy vegyész vagyok, minden női ősöm gyógyfüves banya volt a Bükkben.

2015. aug. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jó a patikás. Én pár éve csaptam rá a kocsiajtót az ujjamra, majd néhány nap kenegetés után jelentősen gyógyított!
2015. aug. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. aug. 21. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!