Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lábgörcs futástól lehet?

Lábgörcs futástól lehet?

Figyelt kérdés
Mostanában görcsöl a lábam, de nem tudom, hogy mitől van. Először csak éjjel éreztem, néha elő szokott fordulni, hogy arra ébredek, hogy iszonyatosan görcsöl a lábam, de pár perc alatt teljesen elmúlik és másnap már nem is érzem, viszont múlthéten sétáltam a városban és az egyik lépésnél ugyanilyen görcs szerű fájdalom fogta el a jobb lábam hátsó részét a vádlimtól majd a combomig. Lentről felülre való fájdalom erősséggel, -lent a legerősebb-. Olyan erős volt, hogy nem múlt el, még másnap is éreztem. Nem vagyok kimondott atléta alkat, de mostanában szoktam sportolni, esténként futni és pl ma is futottam és újra előjött. Próbáltam ráálni, de nem múlt el a fájdalom, sőt erősebb lett. Próbáltam lazítani, még erősebb lett. Szedek magnéziumot, tudom, hogy görcsoldó hatása van, de nem tudom, hogy mi a fene lehet ez, hogy már másodjára jön elő hosszabb időre és nem múlik el. Van valami tippetek?

2015. nov. 17. 19:26
 1/4 anonim válasza:

Hát a magnéziumot szedhed rendesen az nagyon jó

Es fontos hogy futás után mindenkeppen nyujcs

Esetleg még vehetsz valamilyen lóbalzsamot (szerintem inkabb hűsítőt )

De egyebkent hogy ha most kezted a futast akkor az is lehet hogy nem szokott meg hozza a szervezeted fontos hogy abba ne hagyd mert az kudarc !!

2015. nov. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ja és ha tanácsoljatom inkább reggelente fussal akkor sokkal kipihentebb az ember es ugy többet ér
2015. nov. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Magnézium mellé, szedjél kálcium tablettát is.Nekem a perskindol kenőcs is segített a fájdalmak enyhítésén
2015. nov. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nálam a lábgörcs hónapokig olyan szintű volt,hogy 100 méter futás után már sétálnom kellett. Ért egy nagy stressz,párnap alatt lefogytam 85-ről 75kilógrammra,És elmúlt a görcs. Lehet, a szívem tüdöm kevés volt a súlytöbblethez. Ja, a zsíros étel kerülendő.
2016. szept. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!