Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Járógipszbe bedagadt láb - mi...

Járógipszbe bedagadt láb - mi a teendő hogy lemenjen a dagadás?

Figyelt kérdés

Felpolcoltam, de már így is feszít, jegeljem?

Ma kaptam járógipszet, betanítottak hogy hogy kell, de nem tudtam mindig arra figyelni hogy hogy lépek, és emiatt dagadt be, nyilván.

Mondták hogy kb 10 percig óránként polcoljam fel, most már kb fél órája tartom így de minden bajom van. ha járok rajta akkor oké, de nem tudok folyamatosan járkálni a lakásban. ha ülök úgy is katasztrófa. Esküszöm ez nagyon gáz, hol volt ehhez képest a fekvő gipsz??? Az volt az álom ez a rémálom.

Jegelés segítene? Rátenném kis időre mondjuk (kék könnyű járógipsz)

Kérlek, segítsetek, hogy ez hogy megy! Nincs képem a szakrendelőt hívogatni mert lehet hogy ez normális, csak nekem szokatlan. (?)

Mit tegyek?

Elmondjátok a tapasztalataitokat?



(Bokatörés és szalagszakadás van)



2015. nov. 24. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
A lábadnak új a terhelés , ezért duzzasztja oda a vizet . Sok folyadék tea vízhajtó hatású .
2015. nov. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. de akkor a jegelést meg se próbáljam?
2015. nov. 24. 15:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Jegeld, és tedd magasra a lábad a szíved fölé. Én is így jártam a műanyag gipsszel, hogy beledagadt. Egy hétig tűrtem, de éjjel sem hagyott aludni. Szétfűrészeltük egy kicsit. Nem ajánlom ezt a megoldást, mert nagyon leszúrtak érte. Azt mondták, hogy vissza kellett volna menni, és ők megcsinálták volna. Ugyanez volt nekem nem rég bokatörés szalagszakadással.
2015. nov. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Már én is hasonló megoldásokban kezdtem el gondolkodni... De még nem csináltam semmit, gondolom ez rosszabbodna a napok elteltével. ...ez lenne a logikus lépés,és már körbekopogtattam is hogy hol gyengébb a gipsz de sajnos nem az sehol. Holnap visszamegyek akkor. :)

2015. nov. 24. 19:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Menj vissza szerintem is, valószínűleg szoros a gipsz. Nem igazán jók ezek a könnyített járógipszek, én viseltem sima és könnyített gipszet is már a lábamon, és az a tapasztalatom, hogy jobb a hagyományos gipsz.
2015. nov. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja :) vettem észre sajnos... Ez a járógipsz nem szeret engem. Visszamentem, belefűrészeltek szépen, sokkal jobb lett! Erre este csak állok, és a sarkam besüllyedt. Egy napja van járógipszem. Ez tuti nem fogja bírni 3-4 hétig amit tudom levetetem ez mi már?.... Jó akkor még járni sem tudok benne ezek szerint pedig semmi gond nem volt már ma ahogy hazajöttem. Erre behorpad a sarka. Tiszta kráter. Gondolom ez is egyéni probléma és másnak nincs ilyen. :( Ott a lyuk érzem a sarkam közepén de a lábam nem mozog csak furcsa. :( MEGJÁRTAM EZZEL ÚGY LÁTSZIK...
2015. nov. 25. 21:10
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak ne fizettem volna ki ezt a rahedli pénzt.... :(
2015. nov. 25. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!