Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Rosszul forrt össze a kulccson...

Rosszul forrt össze a kulccsontom és fáj is, forduljak orvoshoz? 14/L

Figyelt kérdés
Még 9 éves koromban tört el, az orvos nem vette észre, ficamnak nézte és rosszul forrt össze. Különösebben nem is lenne vele semmi bajom az se zavar hogy egy kicsit kidudorodik, de elég érzékeny még a legkisebb érintésre is és fájni is szokott. Ez a bal kulccsontom és én jobbkezes vagyok. Az iskolában volt felmérés, hogy hány kg-ot bír a kezed vagy valami ilyesmi és a ballal pár g hijján 10 kg-val kevesebbet bírtam. Erre a tanárom azt mondta, hogy ez nem normális. Ennek lehet köze a rosszul összeforrt csontomhoz? Meg kellene nézetnem?

2015. nov. 29. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen. Elmondhatod, hogy az iskolában szóltak, hogy nézesd meg. Tudod, hosszú az élet, és lehet, hogy még szükséged lesz arra a rossz kulcs csontra...
2015. nov. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen forduljatok orvoshoz. Az is lehet, hogy szükség van műtétre. Még fiatal vagy, fogsz nőni. Még most kell rendbe tenni a problémát mert később sokkal több gondot okozhat, ha most nem kezelitek.
2015. nov. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj orvoshoz
2015. nov. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
így van, ezt most kell kezelni, mert minél fiatalabb vagy, annál nagyobb az esély a teljes gyógyulásra.
2015. nov. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp nézesd meg, a szüleid keressenek szakorvost, kérjenek beutalót egy traumatológiára, esetleg kézsebészhez. Megröntgenezik és valószinűleg egy kicsi műtéttel rendbe tudják tenni.Később sok problémád lehet az eltérő teherbirásból (pl. terhesség), és hát nem kéne fájdalommal élni. Minél fiatalbb vagy, annál könnyebb a csont gyógyitása.
2015. nov. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jelentsétek fel az orvost, aki annak idején félrediagnosztizált. Felháborító az ilyesmi.
2016. jan. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Elmegyünk majd megnézetni.

2016. jan. 24. 15:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is hasonló helyzetben vagyok, neked hogy alakult végül?

2023. okt. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elmentem vele orvoshoz. Aztán nem csináltunk vele semmit xd nem vagyok sportoló meg annyira edzeni sem edzek ezért mérlegelve a hosszú felépülési időt meg a sok körülményességet a műtét körül, úgy döntöttem hogy nem akarom ezt. Ezért úgy van ahogy volt. Ha valamikor nagyon zavarni fog akkor megműttetem de addig nem. Annyi hogy előre jelzi a hóesést mert előtte fáj és mindig csak akkor xd. Fun fact: ha nem fáj és ha nem jön szóba (pl mint most) akkor simán el is felejtem hogy el volt törve xd
2023. okt. 24. 17:16
 10/10 A kérdező kommentje:

De ettől függetlenül menj vele orvoshoz nézesd meg, mérlegeljétek a lehetőségeket, muszáj e az a műtét vagy nem. Nálam nem volt muszáj viccet félretéve ezért nem maradtam a műtét mellett.

Sajnálom hogy hasonlóan alakult a helyzeted. Jobbulást!

2023. okt. 24. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!