Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Térdrándulás utáni gyors...

Térdrándulás utáni gyors felépülésre valamilyen jó módszerek?

Figyelt kérdés
11. 13-án megrándult a térdem, ez volt a 3. rándulásom. Lehet, hogy lassan műtétem lesz, de egyelőre még ezt nem vállalnám be így az ünnepek előtt és különböző dolgok miatt. Ezért úgy döntöttem, hogy ne adj' Isten ha lenne még egy balesetem, akkor műtetem magam. Egyébként ezt az utolsót nem balesetként éltem meg, passzív helyzetben, fekvés közben rándult meg, biztosan azért, mert előtte való napokon nagyon megerőltettem, éreztem is hogy feszült. Orvos szerint laza....Mit tegyek, hogy megerősödjön, vagy hogy további rándulásokat megelőzzek? Most már tudok sétálni, csak még hamar elfáradok, be tudom hajlítani rendesen, kinyújtani még nem tudom teljesen, de már közel járok hozzá. Fontos lenne, hogy megerősítsem, hogy decemberre "teljesen" helyrejöjjek. Előre is köszönöm a tippeket, válaszokat! :)

2015. nov. 29. 23:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem azért azt, hogy konkrétan nem csak feküdtem akkor, hanem az oldalamra fekve megemeltem a lábam.
2015. nov. 30. 00:55
 2/5 anonim ***** válasza:
Vigyázz jobban a térdedre és keress egy jó gyogytornászt, sokat tud segiteni. Miért akarják műteni? A leleteidet vidd el a gyógytornászhoz is.
2015. nov. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát próbáltam rá vigyázni, de ahogy írtam, simán fekvés közben, egy lábemelés okozta a rándulást. Akármilyen furcsán hangzik, gyógytornára most nincs időm. :S Nem várok csodát, de karácsonyig jó lenne azt elérni, hogy a sima sétálgatás már okés legyen. Műteni szerintem azért akarnak, mert már a 3. eset volt, biztosan megnyúltak a szalagok vagy valami hasonló lehet.
2015. dec. 1. 01:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát te tudod, hogy mire van időd és mire nem... a fene elhiszi, hogy komolyan fáj a térded, ha ennyire elfoglalt vagy.
2015. dec. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyaltalán nem fáj, ezt nem is említettem sehol. Elgyengült és tanácsot kértem erősítésre és további balesetek megelőzésére...
2015. dec. 1. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!