Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mivel tudnám enyhíteni a...

Mivel tudnám enyhíteni a fájdalmaimat?

Figyelt kérdés

Tegnap kosarazás közben rosszul érkeztem a bal lábamra és csúnyán megrándult a térdem. Nem tudtam ráállni és a mentő vitt be a kórházba. Ott az orvos megvizsgált és azt mondta: nem komoly, csak egy térdrándulás, borogassam, kenjem kenőccsel..stb és másnap mehetek iskolába és írt 2 hét tesi felmentést.

Nem tudtam elmenni ma suliba, mert most sem tudok ráállni a lábamra és minden egyes mozdulat fáj. Emellet, ha kb egy órán keresztül ugyanabban a helyzetben van a lábam, akkor ha egy apró mozdulatot is teszek borzasztóan sajog..

Az orvos vette félvállról vagy én vagyok ennyire gyenge, hogy nem tudok ráállni ma sem?

Mivel tudnám felgyorsítani a gyógyulást? Hogyan szűntethetném meg a fájdalmat minnél hamarabb?



2015. febr. 12. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Az orvos a külső jelekből nem tud következtetni a szubjektív fájdalomérzésre. Ha még mindig fáj, vissza kell menni, ahol talán röntgen alatt ki tudnak valamit mutatni, de nem biztos, mert a lágy részek sérülése kimutathatatlan. feküdni kell felpolcolt lábbal, hogy ne legyen pangás a keringésben s állott vizes borogatást kell alkalmazni az esetleges gyulladásra. Fájdalomcsillapító gyógyszer.
2015. febr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Telefonálj be a téged kezelő orvosnak, hogy mitévő legyél? Valószínű részleges ínszalagszakadásod is van. Lehet be kell gipszelni a lábad.
2015. febr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem 5hete alámfordult a bokám , azt mondták csak meghúzódott a szalagom, az első napokba én sem tudtam ráállni mankóval közlekedtem 4nap után tudtam ráállni, szóval nem kell egyből rosszra gondolni, bár nem rossz ötlet megnézetni, gondolod ügyeleten voltál ott meg hát nem igazán törődnek az emberrel.. szóval menj vissza de nem biztos hogy nagy gond van
2015. febr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!