Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elestem korcsolyázás közbem,...

Elestem korcsolyázás közbem, és azóta nagyon fáj a kezem. Vajon megzúzódott, vagy elrepedhetett a csontom?

Figyelt kérdés

Tegnap elmentünk jégkorcsolyázni,és hatalmasat estem. Akkor nagyon fájt a csuklóm,kicsit leültem,és folytattam tovább a korcsolyázást.Utána már nem estem el.

Az nap már nem fájt a kezem.Ma reggel,hogy felkeltem és felakartam ülni,a kezemre támaszkodva,összerogyott a kezem,mert nem bírtam a fájdalmat.

Azóta is nagyon fáj a bal csuklóm,és ráadásul ez a csuklóm egyszer már el volt törve. Akkor sem vettem észre,hogy olyan nagyon fájt volna,csak az esés pillanatában. Tudtam mozgatni,és bedagadva sem volt. Éppen ezért lepett meg engem és a szüleimet is,mikor az orvos azt mondta hogy meg kell műteni.

Utánaolvastam kicsit a zúzódás és a repedés tüneteinek,de ezek közül semmit nem figyeltem meg magamon szinte. Nagyjából tudom mozgatni,bár nagyon fáj,nincsen bedagadva,nem véraláfutásos. Egyszerűen csak nagyon fáj,és nincs benne erő. Pl.: egy negrószacskót nem tudtam kibontani.

Igazából nem is ,,érdekelne,, annyira ez a dolog,ha nem fájna+ mivel nekem minden nap van tesi órám,eléggé félek,hogy ott hogy fogom kímélni a kezemet..



Válaszaitokat előre is köszönöm,és bocsi hogy ilyen hosszúra sikeredett.. 😄



2015. dec. 6. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
és miből tartana elmenni az ügyeletes kórházba megnézetni? amúgy sanszos, hogy törés
2015. dec. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nyomás a baleseti sebészetre!
2015. dec. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Komolyan nem értem az ilyen embereket. Otthon ülsz, majd beszarsz a fájdalomtól és az interneten kutakodsz ahelyett, hogy átmennél a kórházba és megnézetnéd. Tényleg fölösleges, hátha rosszabb lesz, pl. rosszul forr össze....
2015. dec. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért nem mentem még orvoshoz,mivel mint mondtam,nem vettem észre magamon a szokásos tüneteket,csak annyit hogy fáj. Ebből adódóan arra is gondoltam,hogy nincs baj,csupán csak beütöttem,ezért fáj ennyire. Plussz az is rátesz egy lapáttal,hogy egyik ismerősömet az orvos kinevette,mikor elment hozzá az ujjával,mert belenyúlt a kosárlabdába. Biztonságból elment kórházba,az orvos pedig kinevette..
2015. dec. 6. 11:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Menj most a baleseti sebészetre. Nézd meg, hol van az ügyletes és hívd fel őket.
2015. dec. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2015. dec. 6. 11:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Tényleg nem érdemes szenvedni vele, megröntgenezteted és kiderül, mi lett a kezeddel. Reméljük nem törés, de ha meg az, akkor neked is az a legjobb, ha minél előbb gipszbe teszik és akkor már nem fog fájni. Majd írd meg este, hogy mi lett végül!
2015. dec. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére nincs eltörve,csak nagyon megrándult. Kaptam testnevelés alól 2 hét felmentést,meg írt fel a kezemre ilyen rögzítőt. Köszönöm nektek a segítséget! 😄😁
2015. dec. 7. 12:24
 9/10 anonim ***** válasza:
örülök, jobbulást!!
2015. dec. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi! ☺
2015. dec. 7. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!