Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elvágtam egy baltával az ujjam?

I.B.T. kérdése:

Elvágtam egy baltával az ujjam?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt beleszaladt a körmömbe a balta. Kicsit rozsdás volt de szerintem attól nem lesz bajom, mármint fentebb volt rozsdás. A körömágyamba úgy ahogy volt beleállt néhány mm mélyen+ még az ujjam vége is ketté nyílt néhány mm mélyen. Viszont rengeteg mélyvörös színű vér kiömlött. lefertőtlenítettük, bekötöztük. nem látom, hogy a piros csík menne felfelé, nem zsibbad, kicsit érzékeny és fáj. a sérülés a bal hüvelyk ujjam végén van.

Ami aggaszt h a tenyeremben az egyik ér, ami a hüvelyk ujjam irányába mutató kicsit ki van dagadva. Ez normális?



2015. dec. 10. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó volna, ha látna egy orvos. Nem csak a tetanusz-veszély miatt, hanem azért is, mert esetleg ideg is sérült. Attól függ, pontosan hol van a seb és milyen mély.
2015. dec. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Komolyan ez a piros csík story.......

Mért nem lehet bemenni a legközelebbi traumatológiára?= baleseti sebészet? Inkább ilyeneket tanítanának az iskolában..

2015. dec. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem igazán volt időm bemenni, lekezeltettem, elállt a vérzés, most vettem észre h kicsit megdagadt egy ér. Bemegyek majd orvoshoz ha szükségét látom. Vágtam meg már magam többször is (nevezhetjük munkahelyi ártalomnak is) , eddig még nem lett belőle semmi probléma. Gondoltam rákérdezek már , hogy hátha ez valaminek a jele.
2015. dec. 10. 20:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy lógattad a karodat sokáig? Ilyenkor nem árt a karfelkötés, vízszintesnél kicsit magasabbra
2015. dec. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
pont ez az h annyira elkezd dobogni ha vízszintestől lejjebb tartom h inkább csak fent tartam gyomortájékon.
2015. dec. 10. 21:01
 6/9 A kérdező kommentje:
már vágtam el kaszával a mutató ujjam kb 2 éve, ott bedagadt az egesz, meg is sértettem az egyik eret. begyógyult és maradt ott egy kis gümő. de semmi baja sincs. De mintha akkor is kiduzzadt volna egy ér. bar tudja a fene.
2015. dec. 10. 21:04
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt kérdeztem, hogy nem lógattad??? Mert az nem jó semmilyen kéz sérülésnek, vagyis ne lógasd, tedd a vízszintesnél feljebb. Így, mint itt:

[link]

2015. dec. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A szakállas férfinek tökéletes a karfelkötése, feljebb van a vízszintesnél és az ujjai sem lógnak. Még ici-picit lehet feljebb
2015. dec. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem lógattam. A ér dagadás mintha lejjebb ment volna vizes ruházás után. Levettem róla a kötés és semmi baja sincs:D nem ment úgy látszik túl mélyre a vágás.


Köszönöm a válaszokat!

2015. dec. 12. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!