Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyi az esélye, hogy az...

Mennyi az esélye, hogy az ínhüvelygyulladást gipszelni kell?

Figyelt kérdés
Mikor gipszelik?
2015. dec. 20. 04:43
 1/6 anonim ***** válasza:
ha nem gyógyul magától
2015. dec. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TR75 ***** válasza:

Ha szeretnéd, hogy gyógyuljon, akkor jobb, ha gipszelik (legalábbis valami rögzítés kell rá, sín vagy ilyesmi). Persze függ a helyzettől. Ha kezdődő, akkor talán krémtől meg gyulladáscsökkentőtől is elmúlik. Ha folyton mozgatod, akkor csak a gipszelés segít, mert teljes nyugalomba kell helyezni az érintett ízületet.

Lehetséges még az ízületbe adott szteroidos injekcióval is kezelni, de ha nem kíméled, kiújul.

Amúgy milyen ízület? (Nekem anno csukló volt, pár év különbséggel mindkettő, és mindkétszer gipsz volt a megoldás, 2X2 hét, de teljesen elmúlt)

2015. dec. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jó alkarsíneket lehet felírni, a betegek jó része nálunk ezt választja a gipsz helyett. Kell az ízületnek a nyugalom.
2015. dec. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Begipszeltek neked? Mennyi időre? Nekem csuklo és konyok faj nagyon. De könyököt gondolom nem tudnak begipszelni.
2019. júl. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TR75 ***** válasza:

#4

Teniszkönyököt és golfkönyököt pánttal is lehet gyógyítani, nem kell gipszelni. A teniszkönyök (vagy golfkönyök) pánttal végezheted a munkád, gyakorlatilag semmiben nem akadályoz, viszont a fájó ízületet tehermentesíti. Egy időben teniszkönyök pántot használtam, ugyanúgy dolgoztam vele, ahogy egyébként (fizikai munka), de annyira kímélte az ízületet, hogy elmúlt az ínhüvelygyulladás (na, azért nem egyik napról a másikra, de legalább meló közben nem fájt).

2019. júl. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hat ezt csak én hittem, hogy nem gipszelik, vallig erő gipszet kaptam 6 hetre :(
2019. júl. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!