Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi történik egy baleseti...

Mi történik egy baleseti sérülttel azután, hogy a mentősök beviszik a kórházba?

Figyelt kérdés
Milyen előkészületeket tesznek az orvosok, hogyan vizsgálják meg a pácienst, hogyan állnak hozzá ha még nem tudják pontosan, mi sérült mi nem?
2016. jan. 2. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
5%
Ne aggódj emiatt, ha baleset érne biztos kapsz majd megfelelő ellátást
2016. jan. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Megvizsgálják a kis kukikádat.
2016. jan. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A mentés során is történik ellátás. Ha tudatánál van, kikérdezhető, akkor az is megtörténik. A mentősök úgy adják át, hogy az elvégzett tevékenységük, felvett adatok stb. átadásra kerülnek.

Sérülés jellegétől függően valamilyen képalkotó diagnosztikai eljárásra is szükség lehet (röntgen, UH, CT, MRI), szükség lehet laborvizsgálatokra is (vér, vizelet, drog-, alkohol-, HIV-teszt stb.

Általában azért mire oda kerül a beteg, ritka az, hogy felkartörés helyett bokatörés a valódi sérülés.

Zúzódás, ficammól kezdve sokszoros törés, égés, mérgezés, rengeteg egyéb traumáról lehet szó.

Főleg azonnali műtét esetén lehet gond az, hogy nincs információ arról, hogy milyen betegségei vannak a sérültnek. Ezért is szükséges egy gyors kivizsgálás.

2016. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor az első két "színvonalas" hozzászólás után megemlítek valamit. Egy történetet írok, ahhoz lennének szükségesek az infók. Nem ez a központi témája, csak nem akarok hülyeséget írni. Szóval ha valaki nekem le tudja írni ezeket a részleteket azt előre is nagyon köszönöm!
2016. jan. 2. 14:32
 5/10 A kérdező kommentje:
A harmadik válaszolónak köszönöm! Tudnál arról is írni picit, hogy mi történik akkor amikor már ténylegesen az orvoslásra kerül a sor? Mi az eljárás ha mondjuk égési sérülések vannak az illetőn illetve ismeretlen jellegű bőrelváltozások? Hogyan döntik el, mit tegyenek vele? Megbeszélik egymás között?
2016. jan. 2. 14:36
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nézz meg néhány Vészhelyzet részt, abból elég jól kiderül, hogy milyen vizsgálatokat csinálnak a sürgősségi/baleseti ellátás során.
2016. jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

6-os válaszhoz: A vizsgálatok jellege talán igen, de orvos barátaim alkattól függően betegre röhögik magukat, vagy bosszankodnak, a sok marhaságot látva-hallva.

Amiben mindegyik megegyezik: Ilyen körülmények között nem lehet dolgozni. A Vészhelyzet egy „akciófilm”, a valósághoz sok köze nincs.

2016. jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Egyébként a Vészhelyzet részekben az orvosok közt elhangzó párbeszédek élethűek? Tényleg ilyen mondatok hangzanak el köztük?
2016. jan. 3. 13:48
 9/10 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem nagyjából igen. Néha rákeresek egy-két dologra a neten, mert érdekelnek az ilyen orvosi dolgok, és eddig még mindig találtam szakszerű adatokat a filmben elhangzottak alapján. Még a gyógyszerek nevére is szokott találat lenni. Jó, nem mondom, hogy minden holtbiztos olyan, mint egy magyar kórházban, de ahhoz szerintem jó, hogy a történetedhez találj benne ötleteket.

(6-os voltam)

2016. jan. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

3. és 7. vagyok. Nem dolgom egészségügyben, így szakmai választ, tanácsod adni nem tudok.


A Vészhelyzet - amennyire tudom - picit magyarosított szinkronnal készül, ezért lehetnek benne ismerős gyógyszernevek. De mondom, ezt ne vedd biztosra.


Ami viszont igen: Kinek, minek írod a történetet?

A laikusnak nem fog szemet szúrni, ha nem vagy hiteles, legfeljebb csak a nagy marhaságot írsz.

A szakember meg azonnal kiszúrja, ha nem értesz hozzá.

Az egészségüggyel kapcsolatos regényeket, krimiket rendszerint orvosok írják, vagy olyanok, akik felkérnek szakértőt. A Vészhelyzetnek is több szakmai tanácsadója volt.

Ami biztos, az a pörgés, amit néha mutatnak, nem létezik.

2016. jan. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!