Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Benőtt körmöm több hete nem...

Benőtt körmöm több hete nem gyógyul, műttetni nem szeretném, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár hete benövéssel kezdődött, aztán csúnyán begyulladt, ennyire még sosem. Fel van dagadva látszik rajta hogy gyulladt, és mintha vadhús is nőtt volna a körmöm mellett. Sokszor gennyezik és vérzik. Sokszor kötöm, Betadine-t használtam rá, aloe verát és kamilla teával borogattam. Eddig nem sokat változott, mit tudnék még tenni vele, hogy végre elmúljon?
2016. jan. 7. 12:15
1 2
 1/18 klopusz ***** válasza:

Nálunk a körömvirág-kenőcsös kötés hatására jelentkezett javulás, kb. egy hét után.

De ezeket is olvasd el:

[link]

[link]


Remélem, segítettem.

2016. jan. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Menj el egy jó gyógypedikűröshöz. Fájni fog, de szakszerű segítséget kapsz.
2016. jan. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem orvoshoz menj el. Én is hónapokig kinlódtam a nagylábujjammal, aztán ambulánsan 3 perc alatt kivágták a sebészeten, és pár nap alatt rendbejött. Évekkel ezelőtt volt és szerencsére azóta se újult ki.
2016. jan. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon fáj amikor kivágják? :(
2016. jan. 9. 18:31
 5/18 A kérdező kommentje:
Mert nekem még most is piros és megvan duzzadva és váladékozik, és állítólag ha be van gyulladva úgy nem lehet műteni, nem?
2016. jan. 9. 18:31
 6/18 anonim ***** válasza:
Gyógypedikűrös, spange körömszabályozás, és nem nő be többet.
2016. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Érzéstelenitéssel vágták ki, adtak egy injekciót a lábujjba, elzsibbadt, én végignéztem, levágott a köröm széléből egy kb 3 mm-es csikot, a gyökeréig. és kitisztitotta a sebet, leszedte a vadhust, pár perc. Furcsán nézett ki, de aztán valahogy szépen visszanőtt pár hét alatt, meg se látszik ma már hogy vágva volt. Nekem csunya vadhus is nőtt már rá és gennyedzett. Bekötötték az ujjam, vittem papucsot, és a saját lábamon mentem haza . Két nap múlva kicserélték a kötést, felpolcozva kellett tartani a lábam. Én nő vagyok, nagyon zavart, ronda volt, és elégedett vagyok az eredménnyel, mert szép lett ujra a körmöm.
2016. jan. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Ezt gyulladtan is műtik, kaptam valami tablettát, meg bekenték. De ha nincs ott az irritáló benövés, akkor a gyulladás hamar elmúlik.
2016. jan. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Akkor annyira ne féljek tőle :D
2016. jan. 10. 11:51
 10/18 anonim ***** válasza:
Hát ne félj. Én is hetekig halogattam, nem mertem uszodába menni, nehogy befertőződjön még jobban, stb. Aztán jött egy nyári tengerparti baráti utazási meghivás, muszáj volt, ha ki akartunk menni.Két hét alatt azt is elfelejthettem, mennyit nyüglődtem vele. Szóval menj el, tetesd rendbe, nem fogod megbánni, nagyon gyakori panasz, sok ember kinlódik vele, rossz cipők is kihozzák, én azóta mindig nagyon megnézem milyen cipőt veszek. Nem mindig a divatosat...
2016. jan. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!