Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Teniszkönyököm van fél éve, a...

Teniszkönyököm van fél éve, a pihentetés nem mulasztotta el. Kinek volt már hasonló betegsége? Nekem túledzéstől jött ki,6 éve súlyt emelek.

Figyelt kérdés
Powerball, illetve fizikoterápiák (lökéshullám, lézeres kezelés) elmulasztotta e már valakinek ezt a sérülést?Vagy esetleg más kezelés, illetve műtét? (Inkább versenysportolóktól várnám a válaszokat, akik teniszkönyök probléma után ismét teljes edzéseket végeznek versenyszinten.)

2016. jan. 9. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
porcképző tabletta
2016. jan. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tankavon válasza:

A megoldás:

Az ujjak izmai gyulladnak be a szorítástól. Az ujjak melegítésével (markolások) megelőzhető.

Ha már kialakult, akkor antagonista izmok edzésével helyrehozható: az ujjak nyitását kell gyakorolni ellenállással. Azaz ökölbe szorított ujjakat kinyújtom finom ellenállással. Válogatott sportoló vagyok és 7 hónap gond után után ez a módszer 3 nap alatt hatott.

Ezen túlmenően fizikotape nagyon hasznos ha szakember teszi fel.

2016. máj. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Kedves Tankavin,írtam privátot.Kérlek,válaszolj,ha időd engedi.köszi
2019. jan. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!