Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kibicsaklott a bokam mit tegyek?

Kibicsaklott a bokam mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tesi oran szekreny ugras volt es rosszul erkeztem a foldre es kibicsaklott...ra tudok alni csak fel le mozgatni nehez ...kicsit dagadt be be van faslizva es apukam fel hivta a haziorvost es o azt mondta pihentessem es ha van valami akkor menjunk vagy ha nem mulik a dagadas...ugy magaban nem faj

De nem akarok elmenni rontgenre mert iszonyatosan felek hatha muteni kell vagy felvagjak vagy eltorik hogy helyrerakjak stb...mit tanacsoltok?☹



#orvos #boka #kibicsaklas
2016. jan. 15. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Műteni nem hiszem hogy kell, mivel ha nem fáj nincs törés.

Nyugi ezek nem üres szavak, számtalan csonttörésen vagyok túl sajnos, tudom miről vakerálok.

Szerintem vizesruha és pihi segítségével 1 hét és rendbe jössz ;)

2016. jan. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell műteni, ha kibicsaklott, akkor legfeljebb rögzíteni kell, de sokszor elég a borogatás. felpolcolás is pár napig, egy röntgen azért nem ártana, attól nem kell félni.

Fáslizni majd akkor kell, ha terheled, pár napig hideg borogatás és felpolcolás, és ha az orvos azt mondja, hogy kell rá gipsz, vagy bokavédő, akkor az.

2016. jan. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy ilyen kibicsaklás után másnap reggel lila és dagadt lett, a röntgen nem mutatott olyan sérülést, hogy gipszbe kellett volna tenni. Egy hétig borogattam és rendbejött.
2016. jan. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Es az normalis hogy ha megyek velek akkor faj ?:( ma torent a dolog es jarni azert eleg nehez
2016. jan. 15. 17:32
 5/6 A kérdező kommentje:

Esetleg kepet kuldjek rola?

Egyebkent ha meggyogyult ugyugy csinalhot mindent ? Nem kell majd tartanom ujra ettol a dologtol??

2016. jan. 15. 18:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Bokarándulás teljes gyógyulási ideje 2-8 hét között van, súlyosságtól függően. Nemrég történt, szóval még egy jó darabig fájni is fog. Tesi felmentésért azért menj el orvoshoz.
2016. jan. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!