Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fekvő gipsszel be merjek...

Fekvő gipsszel be merjek menni előkészítőre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fekvőgipszben van a bal lábam. Szombatonként előkészítőre járok, ami nagyon fontos nekem.

Azt mondták szüleim, hogy ha nagyon ragaszkodom hozzá akkor bevisznek kocsival, de nem örülnének neki.

Bent feltudnám rakni a lábam székre, de őszintén szólva kicsit elbizonytalanodtam, hogy kb 4 órát végig tudok ott ülni.

Szerintetek? (Tudom, hogy nekem kell érezni)



2016. febr. 6. 10:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha ez számít 1 hétre kaptam a fekvőgipszet, a külbokámból letört egy 1 milliméteres darab.
2016. febr. 6. 10:30
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha fontos az óra, akkor nyugodtan vigyenek be. Csak egyáltalán ne lépj a gipszes lábra és mielőbb tedd fel egy székre, hogy keveset maradjon lógva.

Vigyél magaddal vastag ülőpárnát, a gipszelt lábadat ne lógasd és többet mozogj ide-oda a széken. A pici szünetekben a hátad mögé meg tehettek még két széket és addig is lefeküdhetsz, ha így esik jól. Amúgy a fekvőgipsz nem azt jelenti, hogy feküdni kell, hanem azt, hogy egyáltalán nem terhelhető a gipszes láb.

2016. febr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, pont most végeztem.

Nem volt probléma :)

2016. febr. 6. 18:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Szuper! További jó tanulást és gyógyulást.
2016. febr. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az orvost kérdezd meg. Két mankóval mennél, gondolom. De ha a lábad megsínyli, akkor inkább ne menjél.
2016. febr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj egészen nyugodtan! A fekvőgipsz nem azt jelenti, hogy feküdni kell vele!!! Csak azt, hogy nem terhelheted a gipszelt lábadat! Mankóval oda és annyit mehetsz vele,amennyit csak akarsz. És add be rendesen magadnaka véralvadásgátló szurit, és akkor nem lesz semmi bajod.
2016. febr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!