Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Evés közben letört a hátsó...

Evés közben letört a hátsó fogamból egy kis darab az amalgám töméssel együtt. Vagyis abból is egy kicsi letört. Sajnos lenyeltem őket az étellel együtt, csak egy pici darab maradt a számban. Lehet tőle valami bajom?

Figyelt kérdés
Vakbélgyulladásom lehet a lenyelt daraboktól?
2016. márc. 5. 03:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem .
2016. márc. 5. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2016. márc. 5. 03:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Magától a lenyelésétől nem lesz bajod.

Abból viszont gond lehet, ha rövidesen nem mész el a fogorvoshoz, mert a letörés miatt könnyebben kialakulhat szuvasodás, ami a teljes fog elvesztéséhez is vezethet, ha valaki nem megy el időben a dokihoz.

2016. márc. 5. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nekem is az volt a legelső gondolatom, hogy na basszus mehetek a fogorvoshoz. Majd utána jött az, hogy de hova lettek a darabok? És rájöttem, hogy lenyeltem az almával, amivel együtt letörtek. Az a durva, hogy előtte talán 2 órával nézegettem a fogaimat meg, mert fájt a torkom és befényképeztem, meg benéztem, hogy milyen állapotban van a mandulám. Ekkor megnéztem a fogaim is és nem is gondoltam volna, hogy pont annak a széle fog letörni. Nem láttam semmi előjelét :(.
2016. márc. 5. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!