Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Étkezési zselatint hogyan...

Étkezési zselatint hogyan fogyasszam kefirben, joghurtban, úgy hogy még ne kocsonyásodjon meg?

Figyelt kérdés
Térdizületi gyulladásra ajánlották, de én nem tudom meginni vizzel, esetleg tejtermékben, amig nem sürüsödik meg. Ha valakinek van ötlete ossza meg velem!
2016. márc. 16. 14:55
 1/3 anonim válasza:

A zselatin, ha folyadékkal érintkezik azonnal kocsonyásodni kezd.

Ízületi gyulladásra feleslegesen iszod, mert nem lesz jó.

Pár évvel ezelőtt még külsőleg ajánlották a használatát, ami ideiglenesen még működhet is, mert ilyenkor a bekent területet hűti, hatása csak ideiglenes.

2016. márc. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A zselatin segíthet, de önmagában biztosan nem fogja megoldani a problémát.

Először is végeztess tesztet Lyme-kórra! Nem gyógyuló térdízületi gyulladások mögött viszonylag gyakran ez áll, és ha valóban Lyme-ról van szó, azt nagyon fontos kezelni, és nagyon fontos, hogy nem szabad szteroid gyulladáscsökkentőt alkalmazni!


Az étkezési zselatin helyett inkább egyél sok húslevest meg kocsonyát csontokból, bőrkékből, ízületekből főzve. Kellemesebb élmény is, és egy csomó egyéb hasznos anyagot, ásványokat is tartalmaz.

Szedj glükózamin tartalmú étrendkiegészítőt, pl. kagylókivonatot.


Viszonylag gyakran valamilyen autoimmun folyamat áll a háttérben, e miatt sokaknál jelentősen javul a glutén és a tejfehérjék elhagyására. Ha ilyen van a háttérben, 4-6 hét alatt kiderül, mert ennyi idő alatt javulásnak kell lennie. Egy próbát megérhet, másfél hónapig nem eszel glutént, egy másik alkalommal pedig a tejfehérjét iktatod ki teljesen. Utána tudni fogod, hogy kerülnöd kell-e ezeket az ételeket, vagy visszahozhatod az étrendbe.


Aztán persze az is lehet, hogy egyszerűen kopásról van szó, nagy terhelés és/vagy az eltelt évek miatt. Ez esetben leginkább a glükózamin tartalmú étrendkiegészítőt tudom javasolni.

2016. márc. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást, nagyon hasznosak a leírások! Nekem sajnos balesetből eredő térdizületi-gyulladásom van /sok éve történt/ és mellett volt inszalagszakadás is. Kaptam már a térdembe injekciót, ami 1 kúra volt, és annak az étrend-kiegészítőjét szedem most. Csak sokan mondogatták, hogy miért nem próbálom ki a zselatint, ezért szerettem volna többet tudni róla.
2016. márc. 19. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!