Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tegnap horgászás közben...

Tegnap horgászás közben lenyeltem véletlenül az ólomnehezéket ettől lehet valami bajom vagy szászithatok valami mellékhatásra vagy semmi bajom sem lesz és kijön alul esetleg mágnes?

Figyelt kérdés

#horgászat #lenyelés #ólomnehezék
2016. márc. 16. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Lenyelés esetén, bár maga a fém ólom vízben nem oldódik, savas kémhatású folyadékokban (pl. gyomornedv) igen és ugyanúgy ólommérgezést okozhat, mint az ólomsók lenyelése és ugyanúgy kell a szaporodást (reprodukció) károsító hatással is számolni. Az ólom a szervezetben raktározódik, nehezen ürülő fém.


Tehát ha szeretnél még gyereket, szerintem irány az orvos.

2016. márc. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Es ha nem megyek orvoshoz akkor mi van.
2016. márc. 17. 06:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Már kis mennyiségű ólom jelenléte (10 mikrogramm/dl) komoly szervi károsodásokat okozhat. A legkomolyabb veszélynek az agy van kitéve, visszafordíthatatlan károsodások alakulhatnak ki. Ettől magasabb ólomszint (25 mikrogramm/dl) esetében a vesék és az idegrendszer károsodása alakul ki. Ettől is magasabb ólomszintek görcsrohamokat, eszméletvesztést, halált okozhatnak.


Részletek: [link]

2016. márc. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Mindenképpen menj el orvoshoz mert a vérből ki tudják mutatni célzott vizsgálattal és lehet kezelni is.


Én, ha nem lenne orvos, hashajtót vennék be és meginnék egy csomó (napi 10 liter) vizet, amíg ki nem jön.

2016. márc. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 PQuagmire válasza:
Na mi lett végül? Kijött alul 1-2 napon belül? Voltál azóta olyan vérkép vizsgálaton, ahol az ólmot is nézik? Akár egy évre rá is érdekel. Ha megrekedt a vakbeledben, évek múlva is kimutatható.
2018. máj. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 sztem megpusztult a csóka
2022. júl. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!